Briliantové šperky

Briliantové šperky

Briliantové šperky

 

Diamanty a šperky už od pradávna tvoří nerozlučnou dvojici jako den a noc či muž a žena. Již v antickém Řecku lidé věřili, že diamanty jsou „úlomky hvězd“ nebo dokonce i „slzy bohů“. Říká se, že pokud chce muž potěšit ženu, koupí jí briliantový šperk. Není prý většího vyznání. Ukáže jí tím, že jeho láska k ní se třpytí a bude třpytit jako nejvzácnější z drahokamů – jako briliant.

 

Briliant se brousí do zvláštní formy tak, aby vynikl jeho lesk a třpyt. Přídavné jméno „briliantový“ z francouzštiny znamená „jasný“. Tento diamant by měl symbolizovat výjimečnost, proto je jasnou volbou při zásnubách.

brilianty

Velká potíž je v tom, že pojmy „diamant“ a „briliantový“ se často zaměňují. Diamantem se chápe nerost, kdežto briliant je pouze kulatý diamant s ojedinělým brusem.
Při zabroušení do minulosti je nutné zmínit Marcela Tolkowského, který je autorem výpočtu moderního briliantového brusu. Dokázal spočítat ideální sklon faset a tím také dokázal, aby se světlo procházející diamantem odráželo co nejlepším způsobem v celém barevném spektru a maximální intenzitě.

 

 

Briliantové šperky jsou k dostání jak na internetu, tak i ve zlatnictví. Ceny se opět liší v závislosti na druhu šperku. Můžete také využít slevy až 350 Kč.

728-90.png

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

2 thoughts on “Briliantové šperky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>