Jak na akné

Jak na akné, co pomáhá

Jak na akné


Jak na akné – příčiny vzniku

Akné je prostě onemocnění kůže, vzniká tak, že se póry ucpou kožním mazem, který produkují tukové žlázky. Nejvíce žlázek je v pokožce tváře, zad, hrudi a také ramen. Je-li maz zadržen uvnitř, začínají se ve váčku množit bakterie a později může dojít k zánětu. Nejčastějším důvodem je nerovnováha ženských a mužských hormonů. Dalšími příčinami, které přispívají k vzniku akné patří, dědičnost, stres, tučné pokrmy nebo dokonce příliš časté mytí. Jak na akné

Jak na akné – jaké jsou první kroky při léčbě akné

V případě, že se na obličeji objeví pár pupínků, je možná příčina v životosprávě. Jednorázový výskyt akné může způsobovat stres či menstruační cyklus. Zde je na vině nerovnováha hormonů spojená s nadměrnou produkcí kožního mazu. V tomto případě je dobré zakoupit speciální kosmetický přípravek k ošetření problematické pleti a situace by se měla zlepšit.

Jak na akné –  speciální kosmetika

Speciální kosmetika na akné je bohužel nutným doplňkem léčby akné. Rozsah jejího účinku záleží na příčině vzniku akné. V případě, že se akné objeví z důvodů hormonální nerovnováhy, může kosmetika částečně pomoci, ne ho zcela odstranit. Pokud je však příčinou mastnota pokožky, lze používáním kosmetiky akné úplně odstranit. Tato druhá možnost byla naštěstí také můj případ. Tady bych doporučila tyto přípravky. Některé jsem vyzkoušela osobně, jiné znám z doslechu.

Lokální krém na akné Issima Creme Camphrea  

Jak na akné – léčba akné v těhotenství

Období těhotenství je obdobím velkých hormonálních změn. Akné trápí nastávající maminky povětšinou na bradě a v okolí úst. Vzhledem k těhotenství mohu doporučit pouze přípravek tlumící produkci mazu v pokožce a čištění pouze k pokožce šetrnou kosmetikou. Vhodným přípravkem tak může být například sérum betaGel. Jeho složení redukuje tvorbu kožního mazu a zamezuje vzniku akné.

Hydratační gel-krém na pleť se sklonem k akné Acneclear

A co pomohlo Vám ?

Jak na akné – Prevence proti akné

* Základem je správná životospráva. * Omezení tučné stravy. * Omezení příjmu cukru na minimum. * Nekouřit. * Omezit příjem kofeinu a alkoholu.


Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>