jak otehotnet 2

Jak otěhotnět

Jak otěhotnět

Pravděpodobně u všech žen jednou dojde ke zlomu, kdy se místo všemožných způsobů jak těhotenství předejít, začnou zajímat o situaci opačnou – tedy jak otěhotnět.

Přestože ani v tomto případě neexistují zaručené metody, které ihned způsobí početí, je možné se alespoň řídit doporučenými radami, které mohou narození zdravého miminka napomoci. Každá žena určitě ví, že největší pravděpodobnost otěhotnění nastává v plodných dnech, které jsou zhruba v polovině menstruačního cyklu. Přesně lze dny vypočítat při sledování Vašeho menstruačního kalendáře, na internetu jsou k dispozici také kalkulačky, které plodné dny vypočítají za Vás.

Další možností je zakoupení ovulačních testů, které se prodávají v lékárnách. Zjištění plodných dnů není nic složitého a právě v této době byste se měli věnovat sexu, abyste zvýšili pravděpodobnost početí, mělo by být Vaše tělo v „pohodě“.

jak otehotnet

 

To znamená, že byste měli dodržovat zdravý životní styl a správně se stravovat, aby mělo tělo dostatek potřebných látek a vitaminů. Měli byste se vyhýbat kuřáckým místům a samozřejmě ani sami nekouřit, protože kouření poškozuje vajíčka a má také negativní vliv na hodnoty hormonů, čímž dochází ke snížení plodnosti. Rovněž pití alkoholu by se mělo omezit – přestože studie se v některých výsledcích rozcházejí, už to, že některé výsledku poukazují na sníženou plodnost následkem přílišné konzumace alkoholu, stojí za zvážení. Tyto rady platí jak pro ženy, tak pro muže. Jste v tom spolu a na početí se podílíte oba stejnou měrou, takže byste se oba měli snažit, aby Vaše tělo bylo zdravé.

Určitě ničemu neuškodíte ani vyzkoušením některých známých babských rad, jako jsou například sedací koupele z mořské soli či bylinek (přičemž koupele by nikdy neměly být horké, protože u mužů zpomalují spermie a u žen mohou způsobit poruchy ovulace), bylinkové čaje, zábaly či vypodložení zadečku po sexu.Pokud se Vám otěhotnět stále nedaří, nebylo by od věci navštívit lékaře a poradit se. Každopádně byste ovšem měli pamatovat na starou dobrou radu, totiž nestresovat se. Otěhotnění může někdy chvilku trvat, zejména pak, pokud jste užívali antikoncepci.

Můžete také vyzkoušet přípravek GS MimiStar, který připraví Vaše tělo k početí miminka a podpoří Vaši psychickou pohodu v tomto období. Můžete se také inspirovat na tomto výborném magazínu nebo vyzkoušet přípravek profertil.

Nezapomínejte na to, že k milování by nemělo docházet z povinnosti či kvůli splnění „úkolu“. Když se párům dlouho nedaří otěhotnět, začnou být nervózní, navzájem k sobě nevrlí a začnou se přehnaně snažit. Jediná náplň jejich života je potom tvořena snahou o početí, jejich koníčky, okolní život a často i vzájemná láska jsou odsunuty stranou. Jistě všichni víme, že tohle není správné řešení. Žijte svůj život, jak nejlépe umíte, dělejte věci, co Vás baví a nesoustřeďte veškerou pozornost na pozorování svého těla a těhotenských testů. Pokud budete dodržovat rady lékaře a budete žít zdravě a spokojeně, jednoho dne určitě i Vy uslyšíte tu skvělou zprávu, že se Vám narodí miminko. A to i bez toho, abyste se předtím dlouze stresovali a strachovali.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

One thought on “Jak otěhotnět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>