Jak vybrat matraci

Jak vybrat matraci

Jak vybrat matraci?

 

Jak vybrat matraci – Téma pro dnešní den je jasné již z nadpisu. Článek by měl pomoci při výběru matrace. Někteří si určitě řeknou, že je přece jedno, kde a jakou matraci koupíte, ale je potřeba si uvědomit, že v posteli trávíte 1/3 života a také to, že pokud vyberete matraci nevhodnou, může to mít vliv na kvalitu spánku i na samotné zdraví v tom horším případě.

Jak vybrat matraci – účel

Před pořízením matrace je důležité určit si její účel. Kupujete matraci na občasné spaní na chalupě, matraci na každodenní používání, nebo potřebujete zdravotní matraci?

 

Nábytek FORLIVING
Kvalitní nábytek s dopravou po celé ČR zdarma!

 

Jak vybrat matraci – hmotnost spáče

Každá matrace je vhodná pro jinou hmotnost. Matrace dle hmotnosti jsou děleny takto: hmotnost do 90 kg, 110 kg, 130 kg a 150 kg.

Toto dělení je dobré dodržovat. Pokud totiž při váze 110 kg zvolíte matraci, která je určená do 90 kg, stane se Vám, že bude již po jednom roce užívání proležená.

 

Jak vybrat matraci – matraci vcelku nebo dělenou

Pro dvoulůžko se doporučuje vybírat dvě samostatné matrace, kde si můžete vybrat z rozdílných tuhostí ložných ploch, protože ne vždy vyhovuje jedna tuhost oběma partnerům. Nejlepší je vybírat tuhost matrace dle individuálních potřeb každého.

Kromě toho v případě dvou oddělených matrací dochází k menšímu rušení partnera ve spánku.

 

Jak vybrat matraci – tuhost

Neméně důležitou vlastností matrace je její tuhost. Matrace se dle tohoto kritéria dělí na měkké, polotuhé, tuhé a velmi tuhé.

Zde platí, že lidé s vyšší váhou by měli vybírat tvrdší matraci, s nižší zase měkčí matrace. Pokud preferujete spaní na břiše nebo zádech, je vhodnější spíše tvrdší matrace. Pokud máte radši spaní na boku, raději zvolte měkčí.

jak vybrat matraci

Jak vybrat matraci – typy materiálů

 

Matrace ze studené pěny

Patří k nejoblíbenějším matracím. Její vlastností je výborná elasticita, tvarová stálost a dlouhá životnost. Matrace je perfektně provzdušněna a dobře odvádí vlhko a teplo. K dispozici je široká škála nabízených tuhostí od matrací měkkých, středně pevných až po úplně tuhé.

 

Latexové matrace

Výbornou volbou jsou také matrace z přírodního nebo syntetického latexu. Matrace jsou pružné a tím velmi přizpůsobivé. Mají vynikajícími ortopedické vlastnosti, elastickou a tvarovou stálost. U Latexových matrací nedochází tak často k proleženinám.

 

Matrace z líné pěny

Tato matrace přispívá k dokonalé relaxaci během spánku. Tato pěna reaguje na tělesnou teplotu a dokáže se dokonale přizpůsobit tělu v každé poloze a tím napomáhá ke klidnějšímu spánku.

 

Pružinové matrace

Svou oblibu si drží také pružinové matrace. Hlavní předností pružinových matrací je dokonalá větratelnost.

Kvalitnějším řešením v této kategorii jsou matrace, kde je jádro tvořeno z taštičkových pružin tak zvané taštičkové matrace, které svou dokonalou elasticitou zabezpečují ideální ortopedickou polohu páteře.

Já si vybrala tuto matraci a musím říct, že zatím se mi na ní spí opravdu skvěle :)

 

Nábytek a bytové doplňky za skvělé ceny

A co Vy, jaké máte zkušenosti s výběrem matrace a jakou matraci byste doporučili? Máte tipy jak vybrat matraci ?

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>