Jak vybrat výživového poradce

Jak vybrat výživového poradce

Jak vybrat výživového poradce?

Výživový poradce je dobrým pomocníkem v boji s nadbytečnými kilogramy. Zjistí, kolik vážíte, kolik máte v těle tuku, jak jste zavodněná, a díky tomu sestavuje jídelníček přímo pro vás. Také vás motivuje, kontroluje a zjišťuje příčinu toho, proč nehubnete. Jestliže chcete zhubnout trvale a zdravě, ale nedaří se vám to, výživový poradce je dobrá volba, jak si pomoci. Objevuje se ale otázka, jak si výživového poradce vybrat? Jak najít toho správného? Jsou výživový poradci, které zaměstnává určitá firma, která vyrábí výrobky podporující hubnutí, doplňky stravy a podobně. Takový výživový poradce vám bude nabízet produkty své společnosti a bude vás přesvědčovat, abyste si je koupila, že jsou opravdu dobré. Ano, mohou vám skutečně pomoci, ale výživový poradce vás nemá do ničeho nutit, měl by jen doporučit. Jak si tedy vybrat toho správného výživového poradce, který v hubnutí pomůže?

Platit či neplatit?

Téměř všichni výživoví poradci si za své služby nechávají zaplatit, jsou to soukromníci nebo pracují pro soukromé firmy, které jim platí mzdu a musí jí z něčeho získat. Pokud vám nevadí zaplatit si za konzultace s výživovým poradcem, můžete si vybrat mezi těmi placenými. Jsou však také výživoví poradci, říká se jím častěji nutriční poradci, kterýmJak vybrat výživového poradce platit nemusíte. U takovýchto poradců je však nutné mít doporučení od obvodního lékaře. Ne všichni výživoví poradci akceptují doporučení obvodního lékaře. Obvykle jsou to nutriční centra, která jsou provozována v nemocnicích a zabývají se kromě úbytku hmotnosti také léčení anorexie a jiným nemocí spojených s jídlem.

Doporučení známého

Ve výběru vám také může pomoci doporučení někoho z rodiny, někoho známého nebo i lékaře. Doporučení je vždycky dobré, protože je to zkušenost někoho jiného s daným člověkem a s onou službou, a to buď dobrou zkušenost, nebo špatnou zkušenost. Pokud nikdo ze známých či rodiny nemá zkušenosti s výživovým poradcem, můžete využít služeb internetu, kde jsou různé recenze, diskuze, kde se hodnotí různí výživoví poradci.

Jak vybrat výživového poradce – Důvěra

Jak vybrat výživového poradce – Výživovému poradci musíte věřit, měl by vám být sympatický. Nezapomeňte, že se před ním budete svlékat, bude vás měřit a budete mu svěřovat dosti intimní informace o váze a podobně, a to ne všichni dokážou říci každému člověku. Pokud se vám výživový poradce nějak nezdá, nelíbí se vám, nebo nejste s jeho prací spokojeni, máte možnost si najít jiného výživového poradce. Když výživovému poradci nevěříte, hubnutí nemá takový efekt a nepodaří se vám docílit toho, co chcete.

Individuální přístup je hlavní!

Výživový poradce by měl především myslet na potřeby svého klienta. Výživový poradce musí mít individuální přístup ke každému klientovi. To v podstatě znamená, že všechno přepracovává tak, aby se to hodilo vám. Jestliže nemáte rádi určitou potravinu, výživový poradce vám jí nebude do jídelníčku zařazovat a vypracuje jiný, jestliže nesportujete, ale chcete začít, poradí vám, abyste začínali s něčím lehčím a jednodušším. Vždycky to musí být přínosem pro vás, když se vám něco nebude líbit a budete chtít něco změnit, nebojte se ozvat.

Hodnocení
Hodnotil
Jarka
Datum
Produkt
super článek, objektivně napsáno
Hodnocení
5

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

5 thoughts on “Jak vybrat výživového poradce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>