Jak zastavit padání vlasů

Jak zastavit padání vlasů

Jak zastavit padání vlasů

 

Zcela přirozené je ztrácet denně 50 – 120 vlasů. Pokud ale vlasy padají více než jste zvyklí, pak je něco špatně. Možná bude stačit upravit jídelníček nebo se přestat stresovat a doplnit vitamíny. Pokud však máte pocit, že se začínají objevovat kouty a lysiny, je čas poradit se s dermatologem nebo vyzkoušet některý z kosmetických přípravků.

Kvalita a zdraví vlasů jsou důsledkem stavu celého organismu. Vlasy ukazují na nedostatky vitamínů a minerálů v těle. Jsou spolehlivou analýzou zdravotního stavu a současného psychického i fyzického stavu.


Jak zastavit padání vlasů – Proč padají vlasy ženám

Padání vlasů u žen nebývá tak rozsáhlé jako u mužů a dochází k němu nejčastěji ve spojitosti s hormonálními výkyvy. Ženy tento problém nejčastěji řeší v období těhotenství a po porodu. Obecně lze říci, ženy zaznamenávají s postupujícím věkem určité řídnutí vlasů. Mezi další příčiny patří dědičnost, špatný krevní oběh, úbytek hmotnosti, horečka, málo železa, cukrovka, poruchy štítné žlázy, stres nebo poruchy výživy. Jak zastavit padání vlasů

Jak zastavit padání vlasů – Proč padají vlasy mužům

U mužů mezi hlavní příčiny padání vlasů patří dědičnost a stárnutí. Většinou se stačí mrknout na rodiče a vidíte, co Vás čeká. Nejčastější příčinou padání vlasů u mužů je citlivost vlasů na hormon testosteron, která se dědí. Při vyšší hladině testosteronu v krvi se ničí vlasové kořínky a vlasy začínají padat. To je důvod, proč muži plešatí mezi dvacátým a třicátým pátým rokem, kdy je hladina testosteronu nejvyšší. S léčbou se musí začít dřív, než dojde ke zničení vlasových kořínků.

Jak zastavit padání vlasů – první kroky při léčbě padání vlasů

Základem je začít se zdravou stravou a zařadit účinné prostředky pro zastavení padání vlasů a podporu růstu nových. Nejdůležitější u těchto přípravků je pravidelná aplikace.

Jak zastavit padání vlasů – mám poškozené vlasy?

Pokud vlasy znatelně ztratily lesk, jsou křehké, lámou se nebo štěpí, hovoříme o poškozených vlasech. Tyto problémy vznikají mechanickým poškozením, jako je fénování, barvení a jiné nešetrné úpravy vlasů. Na takové poškození jsou vhodné vyživující šampony a kondicionéry, zábaly a masky.

Jak zastavit padání vlasů – vlasová kosmetika proti padání vlasů

Zatímco u zábalů, které mají za úkol zlepšit stav vlasů nad pokožkou, můžeme efekt účinku pozorovat hned, tak účinnost vlasových sér pro obnovu, růst a zhoustnutí vlasů, můžeme vyhodnotit nejdříve po uplynutí čtyř měsíců. Nejúčinnější formou péče o vlasy jsou vlasová séra a zábaly v kombinaci s kvalitními šampony a kondicionéry.

Jak zastavit padání vlasů – Může kosmetika vlasy opravdu zahustit?

Množství, barva a tvar vlasu jsou člověku vrozeny. Za života se nové vlasové folikuly nevytvářejí, ale naopak jich spíše ubývá. Kosmetický prostředek, který by dokázal zajistit vznik nových folikul, tedy výraznému zahuštění vlasů, neexistuje. Růstová séra pro muže a séra pro ženy mohou zahustit vlasy v tom případě, že pokožka je oslabená a má vlasové folikuly, které ale neprodukují vlasy. Zahuštění vlasů však trvá 3 – 4 měsíce. Až po této době lze hodnotit, zda byl přípravek účinný či naopak.

Jak zastavit padání vlasů – Co vlasům neprospívá?

Vlasům neprospívá žádný tepelný proces v podobě fénování, kulmování či žehlení vlasů. Dále pak nešetrné česání nebo barvení a odbarvování či trvalá ondulace. To vše může způsobit poškození vrchní vrstvy vlasu, štěpení a lámání vlasů.

Jak zastavit padání vlasů – Doporučení

 

Jídelníček

Měl by obsahovat dostatek železa, zinku a vitamínů B.

Eliminujte hrubé zacházení s vlasy

Nevysušujte si vlasy vytíráním ručníkem. Nepoužívejte k vysušení fén.

Vyzkoušejte speciální kosmetiku

Šampony proti vypadávání vlasů či přímo růstová séra na vlasy. Jejich účinnost by měla být viditelná během prvních 4-6 týdnů.

Nenoste pokrývky hlavy

Čepice, kšiltovky, klobouky…  


A jaké zkušenosti máte Vy s tím, jak zastavit padání vlasů ? Jaké přípravky Vám pomohly?

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

2 thoughts on “Jak zastavit padání vlasů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>