tepezcohuite - strom kuze

Tepezcohuite – Strom kůže a jeho účinky

Tepezcohuite – Strom kůže a jeho účinky

Tepezcohuite – Kouzla přírody a léčebný strom. To je téma našeho článku.  Ptáte se, co skrývá to záhadné slovo Tepezcohuite [Tepezkohít]? Jedná se o strom, který se mezi nás dostal díky svým skvělým kosmetickým a léčebným schopnostem.

Kde se tu vlastně vzal a jak vypadá

Tepezcohuite, který je námi nazývaný jako strom kůže, znali už Mayové ve starověku. Kultura Mayů ho považovala za veliký zázrak, a tomu odpovídalo i jméno, které mu dali – Černý zázrak. Pochází ze severovýchodní Brazílie, a také z Mexika. Jeho obdobu, ale už začali pěstovat lidé i u nás.

Pokud chcete vědět, jak tento „strom“ poznáte, musíte hledat rostlinu, která má cca 5cm dlouhé listy, a krásné bílé vonné květy, které jsou ve válcovitých klasech. Co se týče jeho výšky, tak se budete muset podívat nad sebe, protože bývá vysoký kolem 8 metrů.  V české republice se vyskytuje jako takzvaná Citlivka stydlivá. Je to menší keříček, který má přibližně kolem 50cm.

A na co mi to bude?

Strom kůže si získal svou skvělou pověst také díky jeho historii. Na co se ale používá, je otázka, kterou lidé mnohokrát neumí zodpovědět i přesto, že si krémy Tepezcohuite kupují. Účinky se dělí podle toho, jaký produkt ze Stromu kůže si koupíte. Vybírat můžete hlavně z vlasové a pleťové kosmetiky, nechybí ovšem ani tělová řada produktů.

Účinky jsou především zdravotního rázu, například Tepezcohuite pomáda pomáhá lidem při popáleninách a ekzémech. Pomáhá i s řeznými ranami a je tedy určena pro pomoc s kožními problémy. Strom kůže ale pomáhá i s krásou, například noční krém je skvělým pomocníkem v boji proti vráskám a zároveň pokožku hydratuje.

Léčebné účinky Tepezcohuite nejsou skryty pouze v krémech. Koupit si můžete například i sprchový gel, který pomáhá pokožce, kterou nemile překvapila lupénka.  Existují samozřejmě i šampony a kondicionéry, které jsou vhodné pro nejrůznější poškození vlasů – vypadávání, lupénka, ale i roztřepené konečky.

Počet eshopu, které nabízejí tyto produkty není zatím nikterak veliký, jeden z těch, které nabízejí výborné produkty za málo peněz je TENTO.

Hodnocení
Hodnotil
Jana Klasová
Datum
Produkt
Super článek, o tomto tématu se v Česku moc nepíše, díky Hani !
Hodnocení
5

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>