Výživové poradenství

Výživové poradenství

Výživové poradenství

Výživové poradenství – Nedávno jsem na toto téma měla menší potyčku s kamarádem. Nechápal, k čemu je výživové poradenství dobré a zarputile tvrdil, že člověk sám pozná, co by měl jíst, co mu nedělá dobře a stačí si k tomu jen dočíst pár informací na internetu. Po chvíli jsem si uvědomila, že si výživové poradenství víceméně zaměnil s dietou, kterou neuznával a tvrdil, že člověk dlouhodobě nedokáže žít bez věcí, které jeho tělo potřebuje a za pár měsíců se tak navrátí ke starým zvykům a bude opět jíst věci, které mu chyběly. Ve skutečnosti právě v tom, aby k takovýmto nesmyslným dočasným dietám nedocházelo, tkví podstata výživového poradenství. Výživové poradenství není pouze pro lidi, kteří chtějí zhubnout, ale pro všechny, kteří se chtějí stravovat zdravě a bez rizik.

Dnes je každý „odborník“

Samozřejmě každý člověk si může přečíst spoustu článků o tom, co je pro tělo zdravé a co ne, co napomáhá hubnutí a co naopak zadělává na problém. Na co tedy potřebujeme výživového poradce, když my sami jsme schopní usoudit, že určité potraviny jsou nezdravé a máme se jim raději vyhýbat? Odpověď je docela jednoduchá. Patrně každý, kdo se Výživové poradenstvíkdy pokusil držet nějakou dietu a vyhýbat se nezdravým věcem ví, jak je to obtížné. Velmi často naše pravidla porušíme a znovu začneme jíst, co nám chutná – dokud si opět neřekneme stop a celou dietu nespustíme od začátku. A tak je to pořád dokola.

Správné jídlo = životní styl

Dodržování správného jídelníčku by se mělo stát životním stylem. Měli bychom jíst, co nám chutná, tak abychom byli spokojení a dodávali tělu všechny potřebné látky. A právě od toho je tu výživový poradce, který díky nejrůznějšímu měření zjistí, co je konkrétně pro naše tělo opravdu nevhodné a čeho máme naopak nedostatek. Uzpůsobí nám jídelníček na míru, poradí vhodnou pohybovou aktivitu a naše změna životního stylu z nezdravého na zdravý může postupně začít. I zde záleží na naší výdrži a motivaci, začátky nejsou nikdy snadné a nic se nezmění ze dne na den. Na druhou stranu, díky tomu, že přesně víme, jak často, co, a v jaké míře máme jíst, aniž by naše tělo cítilo únavu či jiné nežádoucí symptomy, celý tento proces je jednodušší.

 

 

Výživové poradenství je velmi vhodné hlavně na začátku. Nejen, že sami ještě nerozumíme všem potravinám a známe pouze obecné rady a fakta, vždy je také jednodušší, když nám zpočátku někdo přesně řekne, co a jak máme dělat. Ujistí nás to v tom, že naše snažení opravdu k něčemu je, neřekneme si, že vlastně pořádně nevíme, jestli to, co jsme někde zaslechli, je skutečně pravda a zda tedy má cenu se tím řídit. Všechno máme nadiktované od člověka, který tomu rozumí, má s tím zkušenosti a vychází také z konkrétních měření našeho těla. Mimo to nás naučí nejrůznější zdravé recepty a jídlo se nám tak neomrzí – těžko bychom měli radost, že žijeme zdravě, kdybychom si pořád dokola museli vařit dva nebo tři různé recepty, protože by nás nenapadlo, jak jinak jídlo upravit.

Postupem času my sami začneme potřebám svého těla rozumět a uvědomíme si, co a jak bychom měli jíst. Jídelníček si tak potom můžeme tvořit sami, na základě širokého spektra receptů, které si mezitím osvojíme, a které nám budou vyhovovat. Výživoví poradci nám ovšem zejména v začátcích mohou velmi pomoci a navést nás na správnou cestu. Proto bychom se neměli bát přijímat rady od odborníků, kteří tomuto skutečně rozumí.

Hodnocení
Hodnotil
Radka Kosová
Datum
Produkt
Díka za článek :) Díky němu jsem se objednala na konzultaci zdarma. Ani jsem nevěděla, že to jde :)
Hodnocení
5

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

4 thoughts on “Výživové poradenství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>