antiradary a rusicky

Antiradary a rušičky – už žádné pokuty

Antiradary a rušičky – jednotlivé typy + výhody

 

Pevně montované antiradary jsou většinou více citlivější než přenosné varianty a reagují na podstatně delší vzdálenost. Pevně instalovaný radarový detektor v automobile je prakticky nepostřehnutelný a tím se vyhnete odcizení nebo problémy s policisty.

 

Radarový detektor je v České republice naprosto legální. Funguje pouze principu pasivního příjmu vysílání z radarů. Dokáže vás tak varovat až v 70 % případů.
Existují však také radarové detektory kombinující příjem radaru s GPS technologií. Tento typ detektoru vás může ochránit i před úsekovým měřením. Avšak na laserové radary je krátký. Proto je ideální volbou kombinovat detektor s laserovou rušičkou. V takovém případě si už můžete být zcela v bezpečí. Některé rušičky jsou také při správném používání 100% legální.

 

Klasické radarové detektory jsou citlivé přijímače, které jsou naladěny na stejnou frekvenci jako vysílají silniční radary. Kdežto moderní mikroprocesorový neustále skenuje daná pásma a pokud zachytí signál, varuje vás zvukovým i světelným signálem. Pro kompletní ochranu i proti laserovým pistolím je však nezbytná kombinace detektoru s laserovou rušičkou.cellular-tower-28883_640
Výhodou je jednoduchá instalace, nízká cena, přenosnost. Nevýhodou je nevhodnost pro vozidla s pokoveným čelním sklem. A také nízká citlivost v porovnání s pevnými antiradary.

 

Pevný radarový detektor se skládá z externí radarové antény. Ta se namontuje do přední části automobilu a také do malé ovládací jednotky uvnitř vozu. Instalace není složitá, ale je lepší ji svěřit servisu.
Výhodou je vysoká výkonnost, naprostá diskrétnost a možnost kombinace s laserovou rušičkou. Nevýhodou je však o něco složitější instalace a vyšší cena.

 

Laserové rušičky pomocí svých inteligentních algoritmů a zakomponovaných laserových čidel vysílají protipulsy proti měřící pistoli. A tak není možné automobilu změřit rychlost. Velikou výhodou je stoprocentní účinnost proti laserovým zaměřovačům, diskrétnost . A nevýhodou opět o něco náročnější instalace a celkem vyšší cena.

Přehled
Název článku
Antiradary a rušičky - jednotlivé typy + výhody
Autor
Popis
Laserové rušičky pomocí svých inteligentních algoritmů a zakomponovaných laserových čidel vysílají protipulsy proti měřící pistoli...

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>