Antiradary a rušičky – jednotlivé typy + výhody
Pevně montované antiradary jsou většinou více citlivější než přenosné varianty a reagují na podstatně delší vzdálenost. Pevně instalovaný radarový detektor v automobile je prakticky nepostřehnutelný a tím se vyhnete odcizení nebo problémy s policisty.
Radarový detektor je v České republice naprosto legální. Funguje pouze principu pasivního příjmu vysílání z radarů. Dokáže vás tak varovat až v 70 % případů.
Existují však také radarové detektory kombinující příjem radaru s GPS technologií. Tento typ detektoru vás může ochránit i před úsekovým měřením. Avšak na laserové radary je krátký. Proto je ideální volbou kombinovat detektor s laserovou rušičkou. V takovém případě si už můžete být zcela v bezpečí. Některé rušičky jsou také při správném používání 100% legální.
Klasické radarové detektory jsou citlivé přijímače, které jsou naladěny na stejnou frekvenci jako vysílají silniční radary. Kdežto moderní mikroprocesorový neustále skenuje daná pásma a pokud zachytí signál, varuje vás zvukovým i světelným signálem. Pro kompletní ochranu i proti laserovým pistolím je však nezbytná kombinace detektoru s laserovou rušičkou.
Výhodou je jednoduchá instalace, nízká cena, přenosnost. Nevýhodou je nevhodnost pro vozidla s pokoveným čelním sklem. A také nízká citlivost v porovnání s pevnými antiradary.
Pevný radarový detektor se skládá z externí radarové antény. Ta se namontuje do přední části automobilu a také do malé ovládací jednotky uvnitř vozu. Instalace není složitá, ale je lepší ji svěřit servisu.
Výhodou je vysoká výkonnost, naprostá diskrétnost a možnost kombinace s laserovou rušičkou. Nevýhodou je však o něco složitější instalace a vyšší cena.
Laserové rušičky pomocí svých inteligentních algoritmů a zakomponovaných laserových čidel vysílají protipulsy proti měřící pistoli. A tak není možné automobilu změřit rychlost. Velikou výhodou je stoprocentní účinnost proti laserovým zaměřovačům, diskrétnost . A nevýhodou opět o něco náročnější instalace a celkem vyšší cena.
