dpf filter

Chiptuning – navýšení výkonu motoru

Chiptuning – navýšení výkonu motoru

 

Chiptuning je jednoduchý způsob pozvednutí výkonu automobilu. Nové turbo-dieselové motory v této oblasti nabízí velký potenciál. Stačí jen vědět jak na to a během pár minut můžete získat vyšší výkon o 30% i více. Jak už to tak bývá, najdeme i nevýhody. Především si musíme uvědomit, že automobil není složen jen z motoru a tak musíme vzít na vědomí, že jakékoliv experimentování s elektronikou vozu ovlivňuje i ostatní části vozidla. Často se jedná o převodovku nebo spojku, které jsou z výrobny určeny na určité zatížení a tak pokud je zvýšen výkon motoru dochází k vyššímu a rychlejšímu opotřebení. Při rychlém nárůstu výkonu automobilu bez omezení točivého momentu můžeme zjistit, že vstřiky a turbodmychadla jsou na to příliš krátká. Je to ale výjimka a certifikovaný dodavatel chiptuningu Vám jistě poskytne informace při zaslání poptávky.

Nejjednodušším způsobem chiptuningu je pouhé prodloužení vstřikovacích intervalů, které zároveň nezatěžuje nijak životní prostředí.
engine-112425_1280
Mezi hlavní výhody chiptuningu tedy patří jednoduché zvýšení výkonu vozidla bez nutnosti jakéhokoliv mechanického zásahu. Jedná se o pouhé přenastavování hodnot v paměťovém čipu nebo mikro jednotky automobilu. Oproti mechanickým úpravám motoru jasně vítězí chiptuning v poměru cena/výkon. I přesto, že se jedná o velice rychlou, levnou a jednoduchou úpravu, je možné navýšit výkon až o 20-40%. Pokud svěříme svůj automobil do rukou profesionální firmy, často nám na výsledek poskytnou několikaletou až doživotní záruku.

Nevýhodou je samotné zasahování do továrního, původního nastavení automobilu. Někteří lidé se také obávají snížení životnosti motoru a zvýšení spotřeby paliva. Pokud však zadáme tento úkon zkušenému odborníkovi, bezpečnost je zajištěna.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>