fence-72864_640

Gabionové zpevnění svahu

Realizací staveb gabionů, které se označují také jako gabionové ploty, se zabývají Gabiony Hranice. Nabízejí využití gabionů v problematice výstavby oplocení, zajištění svahů, obkladů zdí apod. V rámci svých služeb nabízejí bezplatné zpracování kalkulace na gabiony.

Co jsou vlastně gabiony?

Gabiony jsou kovové konstrukce vyplněné nejčastěji lomovým nebo přírodním kamením, které slouží pro zpevnění svahu proti sesuvu nebo mohou sloužit jako obyčejný plot, stěna nebo obložení. Koková konstrukce je chráněna povlakem zinku a hliníku. Jde o estetický prvek k danému objektu. Životnost gabionů se v závislosti na agresivitě prostředí může pohybovat v rozmezí 60 až 80 let.

dsfds

Výhody gabionů

Gabiony disponují celou řadou výhod, mezi které patří především nižší pořizovací cena ve srovnání s klasickými konstrukcemi. Ve většině případů není třeba připravovat železobetonové základy, ale pouze zhutněný kamenný základ. Jsou téměř bezúdržbové, nemusí se nijak natírat plotové výplně. Jedná se o přírodní drenáž, která propouští vodu a absorbuje její energii, tím tak nedochází k tak velkému tlaku, který by tak působil na opěrnou zeď. Gabiony není nutné nijak izolovat v porovnání s klasickým kamenným obložením na beton. Nejsou náchylné na poškození mrazem. Jsou pružné a tak absorbují i drobné propady podlaží. Nepraskají, nezčernají. Jsou jednoduché a nenáročné na rozšíření a napojení o další části. Lze je realizovat i v zimě a za zhoršených podmínek.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>