08--c1920xc600

Inspektoři nemovitostí – David Hoffman, Petr Coufal

Zabýváme se inspekcí nemovitostí v oblasti Středních Čech, Berounska. Na základě telefinického rozhovoru se ale můžeme domluvit na inspekci kdekoliv budete potřebovat.

Jsme certifikovanými inspektory nemovitostí a samozřejmě jsme také členy Asociace Inspektorů Nemovitostí – AIN, která inspektory sdružuje a jejíž pravidla striktně dodržuji.

 

Inspekce nemovitosti

Základní otázkou je: Co to vlastně je inspekce nemovitostí?

Inspekce nemovitosti je kontrola a zhodnocení stavu Vaší nemovitosti. Nemovitost je hodnocena z pohledu jejich poruch a také z hlediska rizika poruchy, tedy situací, kdy může v budoucnosti hrozit porucha na objektu – zatékání při extrémních srážkách apod.

Inspekce nemovitosti slouží zároveň také pro majitele nemovitostí, kteří mají v plánu prodávat svůj byt nebo dům. Ti se stávají díky nezávislé inspekci důvěryhodným obchodním partnerem – prodejcem, což na realitním trhu nebývá samozřejmostí. A často se výrazně urychlí a zjednoduší celý proces prodeje, právě díky tomu, že nemovitost prošla odbornou inspekcí.

Inspekce Nemopas

Při svých inspekcích používáme zásadně metodiku Nemopas. Inspekce Nemopas nabízí vypracování  technického průkazu nemovitosti,  ocenění zjištěné vady, seznam vad, které nenastanou – se zárukou.

Prozkoumáme nemovitost (dům nebo byt) a vypracujeme podrobnou zprávu o stavu budovy v daném oboru. Jako náš zákazník dostane také průkaz nemovitosti, který informuje o počtu nalezených vad a rizikových řešení, který mohou k daným vadám vést.

Inspekce nemovitosti Nemopas provádí také ocenění zjištěné vady, kdy zákazník dostane postup a cenu sanace každé zjištěné vady, popř. rizikové řešení.

Inspekce Nemopas také informuje o vadách, které na nemovitosti nenastanou.

Součástí inspekce Nemopas je záruka 3 roky na výskyt budoucích vad na nemovitosti. Tato záruka se vztahuje na vady, které jsou uvedené ve zprávě z inspekce Nemopas jako vady, které nenastanou. Nevztahuje se na vady a poruchy v technických oborech, které nebyly hodnoceny a které vznikly opotřebením nemovitosti nebo v důsledku zásahu vyšší moci.

Certifikace výstavby Nemopas

Certifikace výstavby pomáhá snížit a eliminovat rizika poruch na dokončeném objektu. Kupujícímu tím prokážete důkaz své kvalitní práce. Certifikaci výstavby nabízíme hlavně firmám, které realizují stavby na klíč.

Pro kupujícího domu je certifikace výstavby, včetně výstupního protokolu, zárukou, že byl objekt při výstavbě průběžně kontrolován nezávislým odborníkem a je tedy postaven v nejvyšší možné kvalitě.

Certifikace výstavby je celková supervize projektu. Po dokončení spodní stavby dojde k její kontrole, u podsklepených objektů – ve fázi izolace, drenáž. Další kontrola následuje po dokončení hrubé stavby – tj. ve fázi nosné konstrukce, krovu, krytiny, osazení výplní, rozvodů.

Také kontrolujeme skladby šikmých střech, podlah, ETICS. Po úplném dokončení stavby dojde k měření akustiky, vzduchotěsnosti, tlakovým zkouškám. Pokud byly zjištěny nějaké nedostatky, je po jejich odstranění provedena další kontrola.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>