apartment-3306501_640

Jak na zateplení bytu foukanou izolací?

Oproti standardní izolaci přináší foukaná izolace celou řadu výhod, které mají za cíl snížení nákladů na vytápění a efektivnější zateplení a tím tak eliminovat vznik tepelných mostů. Využití foukané izolace se nabízí u novostaveb, dřevostaveb, u rodinných a zahradních domů, panelových domů apod. Zateplit tak lze dutiny trámových stropů, šikminy střech, volné půdní prostory anebo duté střechy a příčky.

Jaké jsou vlastnosti foukané izolacesassassa

Metoda zateplení foukanou izolací umožňuje perfektní zateplení v místech, kam se běžně dostanete stěží. Díky této metodě je možné hmotu nafoukat přímo na postižené místo.  Vytváří dokonalou souvislou vrstvu, takže se nemusíte bát toho, že mezi izolací vzniknou nějaké mezery, jako se tomu stává u běžné deskové izolace. Zabraňuje se tak vzniku tepelných mostů. Pro svůj anorganický původ je izolovaná vata objemově a tvarově stálá a čas jinedeformuje, takže ani po letech neztrácí svou účinnost. Nesaje vodu a je odolná vůči všem plísním a škůdcům.

Foukaná izolace patří mezi jednu z nejoblíbenějších metod zateplení, je i jednou z nejlevnějších variant zateplování. Nevzniká totiž při aplikaci žádný prořez, platí se pouze za skutečně použitý materiál. Z hlediska bezpečnosti je minerální vata používaná na foukanou izolaci nehořlavá. Má tedy vliv na požární bezpečnost objektu. Její hmotnost nikterak významně nezatěžuje nosnou konstrukci.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>