fitness-1730325_640

Jak nejlépe zhubnout a cvičit

Jestliže se rozhodnete se sebou něco dělat, začněte prostě cvičit tak, ať co nejvíce zhubnete co nejvíce tuku. Bez úpravy stravy to ale nepůjde. Vyměňte část fast foodu za zeleninu a ovoce, dbejte hlavně na pestrost, ale zapomeňte na hladovky a přílišné diety. To totiž vede jen k jojo efektu. Abyste dosáhli co největšího efektu, můžete zkusit dodržovat pár základních pravidel. Pokud je dodržíte, první výsledky zaznamenáte po prvních 14 dnech cvičení. Postava se začne velmi dobře formovat a ubude kil. Při kardiu i posilování zapojte posilovací činky či gumu a další běžně dostupné pomůcky.

Správnou cestou skrze kardio cvičení

Právě intenzita cvičení je důležitá při hubnutí. Vysoké intenzity vedou k vysoké spotřebě energie těla a to velmi rychle. Tuto energii si navíc tělo bere z cukrů, protože je to pro naše tělo prostě nejsnazší. Musíte vaše tělo donutit spalovat tuky a během cvičení se proto pohybujte mezi 60 – 70 % tepového maxima v takzvaném aerobním pásmu. V tomto rozmezí začne vaše tělo přeměňovat své tukové zásoby na tolik potřebnou energii. V aerobním pásmu buďte více než 30 minut pro počátek pálení tuků, raději ale cvičte kardio alespoň 1 hodinu v kuse bez jakékoliv přestávky. Pořiďte si k tomu hodinky či sporttester s hrudním pásem a měřte si tep, když jdete běhat i při posilování s činkami. Během cvičení byste měli být schopni souvisle říct souvětí. Žádné lapání po dechu.

Pohyb vhodný pro kardio

Určitě sem patří nejpřirozenější pohyb a tím je chůze. Jde o procházku do práce i z práce či o běžící pás. Můžete i zrychlit a zapojit mírný běh, který není úplně vhodný pro začátečníky, dopracujte se k němu skrze chůzi. Velmi dobrým pomocníkem v posilovně může být rotoped, orbitrek, nordic walking a plavání. Ale doma jsou super právě činky jednoručky schované pod postelí. V žádném případě nedejte vašemu tělu šanci začít stagnovat. Budete-li cvičit pravidelně, tělo si začne na zátěž zvykat a vy musíte samozřejmě opět reagovat. Zkuste pak zátěž opět zvýšit. Podle své kondice lze zátěž znovu navýšit po měsíci či dvou. Jakmile začnete své cvičení v klidu zvládat, tak vždy o kousek ještě přidejte. Třeba zvyšte svou tepovou frekvenci jen o pouhých 5 tepů.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>