Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu organizmu

Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu – Pokud Vás trápí časté nachlazení, pak jste na tom přesně jako já.  Nevíte, jak se zbavit dlouhotrvající rýmy? Pak v dnešním článku Vám přináším několik zajímavých rad, jak nenáročně posilovat imunitu a obranyschopnost organizmu. Zkuste některý z tipů níže a napište mi, jestli Vám mé rady pomohly.

Někdy opravdu stačí velmi málo, aby náš organizmus byl vůči vlivům okolí odolnější a uměl se různým onemocněním účinně bránit. Zde je tedy několik slibovaných způsobů, jak posílit imunitu.


Jak posílit imunitu – Zajistěte tělu dostatek vitamínů

Příjem vitamínů je pro naše tělo nesmírně důležité, a tělo se bez nich dlouho neobejde. Měli byste do svého jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny. Které potraviny mají ideální obsah vitamínů?

  • Citrusové plody – vitamín C
  • Ořechy, a listová zelenina a luštěniny – zinek, hořčík, vitamin E a D
  • Česnek – antibiotikum
  • Rakytník řešetlákový, Kustovnice čínská – tedy rostliny s vysokým obsahem vitaminů
  • Čerstvé a libové maso, rybí maso

Jak posílit imunitu – Nepodceňujte doplňky stravy

 

I přes vysokou  konzumaci ovoce a zeleniny se doporučuje doplňovat vitamíny potravinovými doplňky, které jsou k dostání v lékárnách a jejich pořízení ne ní nákladnou věcí. Můžete koupit buď jednotlivé vitamíny, nebo doplňky obsahující několik vitamínů a minerálů.

button (17)

Jak posílit imunitu – Sportujte a hýbejte se

Opravdu je to tak, posilování fyzické kondice je základním předpokladem pro správně fungující imunitní systém. Je to jednoduché, stačí začít více chodit pěšky a přestat schody zdolávat výtahem. Pokud k tomu navíc přidáte běh, squash nebo fitness, uvidíte, že Vám to určitě prospěje.

Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu – Jezte správně

Není nic horšího, než začít den bez snídaně, na oběd něco sníst a večer se přejíst. Takto nejen, že váha půjde strmě nahoru, ale trpí vaše tělo a organizmus. A samozřejmě ruku v ruce s ním také imunitní systém. Začněte jíst v pravidelných intervalech a v menších porcích. Používejte také kvalitní a čerstvé suroviny pro přípravu jídel.

Jak posílit imunitu – Pitný režim

Zařaďte do pitného režimu zelený čaj nebo bylinné čaje, rozhodně tím uděláte dobře sami sobě. Optimální množství vypitých tekutin se často řeší a není to jednotný názor. Nicméně optimální množství za den se pohybuje u dospělého člověka mezi 2 – 3,5 litry.

 

Jak posílit imunitu – Spánek

V případě, že tělu nedáte dostatečný čas k odpočinku a regeneraci, nemůže fungovat a sloužit tak, jak má. Nedostatkem spánku tělo výrazně oslabujete a imunitní systém je oslabován stejně tak. Pak podlehnete snáze nachlazení, rýmě nebo jiným onemocněním.

Jak posílit imunitu
Jak posílit imunitu – Otužování

Otužování je jedním z účinných způsobů, jak zlepšit obranyschopnost organizmu. Ideálním způsobem, jak otužovat tělo, je finská sauna. Můžete se ale otužovat i doma. Sprchujte se vlažnou vodou a každý den snižujte její teplotu o jeden stupeň celsia, než se dostanete na 20° C. Úplně stačí dvě až tři minuty denně.

Jak posílit imunitu – Nemít přetopenou místnost

Přetopené prostory našemu imunitnímu systému příliš nesvědčí. Teplotní rozdíl, který je mezi místnostmi a venkovním prostředím, je šokem pro tělo. Je to podobné, jako když jedete v klimatizovaném autě a vystoupíte z něj do 30 °C. S takovým šokem se tělo těžce vyrovnává. Také dýchání přehřátého vzduchu vysušuje nosní sliznici, která je pak náchylnější. Pokojová teplota by neměla přesáhnout 22 °C.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

2 thoughts on “Jak posílit imunitu organizmu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>