Jak poznat těhotenství

Jak poznat těhotenství

Jak poznat těhotenství

 

Spousta žen a dívek si při opožděné menstruaci nebo po nechráněném pohlavním styku láme hlavu nad otázkou, jak poznat těhotenství. Ačkoli je pravda, že na graviditu reaguje každá žena úplně jinak, existují příznaky, které se objeví u drtivé většiny z nich. Ať už se o miminko snažíte nebo jste například zapomněla na antikoncepci a vlivem nechráněného styku se teď bojíte, zda náhodou nejste těhotná, přečtěte si náš dnešní článek. Společně se v něm podíváme, jak poznat těhotenství a to již v prvních dnech.

 

Žaludek jako na vodě

 

Jedním z prvotních příznaků gravidity je nevolnost a nechutenství. Mnohé ženy již na začátku těhotenství pociťují houpání žaludku, nechuť k jakémukoli jídlu nebo se o ně pokouší mdloby a cítí se slabé. Tyto příznaky se mohou objevit mezi druhým a dvanáctým dnem od možného početí. Pozor: nevolnost nebo nechutenství mohou být i příznakem střevní chřipky.

 

Změny na prsou

 

Jednou z možností, jak poznat těhotenství, je i zvýšená citlivost prsou – ta mohou být oteklá, celkově bolavá a může se projevit i citlivost bradavek a to nejen na dotyk, ale například i na oblečení, které mnohým těhotným ženám najednou začne vadit. Pozor: změny na prsou mohou být i projevem probíhající ovulace nebo blížící se menstruace.Jak poznat těhotenství

 

Bolesti v podbřišku

 

Dalším z příznaků těhotenství jsou bolesti v podbřišku, které většina těhotných pociťuje v období, kdy dochází k usazení oplodněného vajíčka. Mnohdy jsou bolesti a křeče do podbřišku doprovázené i slabým krvácením nebo špiněním. Pozor: bolesti v podbřišku rovněž nemusí znamenat jen těhotenství, neboť se takto může projevovat i zánět.

 

Častá potřeba na záchod

 

Častější potřeba na toaletu a neustálý pocit plného močového měchýře doprovází spoustu těhotných žen. I podle tohoto příznaku se dá poznat gravidita. Pozor: časté nutkání dojít si na malou může být projevem zánětu močového měchýře.

 

Těhotenské testy

 

Příznaky popsány výše mohou indikovat těhotenství, ale jistotu budete mít, až když těhotenství potvrdí některý ze spolehlivých těhotenských testů. I zde však buďte pozorní, protože né každý těhotenský test je kvalitní a ukazuje správně, zda jste těhotná, nebo ne.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

2 thoughts on “Jak poznat těhotenství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>