Jak vybělit zuby

Jak vybělit zuby

Jak vybělit zuby

 

Jak vybělit zuby  – Téma dnešního článku je mi velice blízké.

Pokud se totiž bavíme o bělení zubů, vyzkoušela jsem toho mnoho. Protože kdo by nechtěl mít zářivě bílé zuby, jako počítačově upravené holky křenící se na nás z televize.

Co se bělení zubů týká, lze rozdělit na takové dvě větší skupiny. Bělení zubů v domácích podmínkách a bělení zubů ordinační. V dnešním článku se zaměřím na první skupinu, protože pokud se bavíme o ordinačním bělení, pak má zkušenost není moc dobrá. Je pravda, že výsledek v podobě světlejšího odstínu zubní skloviny se dostavil, nicméně díky bolesti zubů, která mě provázela skoro 14 dní, mi výsledek docela zhořkl. A to bylo bělení inzerováno jako neinvazivní a bolest měla být pouze minimální a po velice krátkou dobu. No nic, zkusit se má vše :) , ale za sebe radím vyzkoušet nejdříve domácí bělení zubů, na které se nyní v krátkosti podíváme a na jehož konci snad dostanete odpověď na otázku, jak vybělit zuby.

 


Jak vybělit zuby  – bělení zubů doma

Dnes existuje několik metod bělení zubů. Zde je nutno podotknout, že některé z nich jsou značně rizikové.

Pro bezpečné domácí bělení zubů jsou k dispozici bělící pasty, které jsou schopné šetrně odstranit nevzhledné tmavé pigmenty z chrupu. Metoda je to

neinvazivní, účinná, ale zase nečekejte zázraky.

Další možností jsou pudry na bělení zubů, fungující na principu vstupování účinné odbarvující látky do zubů.   K dostání jsou také bělící pásky, které se lepí na zuby, aby na nich mohly několik minut působit.

Všechny tyto výrobky jsou k dostání v drogeriích a lékárnách, určitě nedoporučuji kupovat je v nějakých inzertních webech a podobně. Z doslechu vím, že mnoho zboží, které se tam nabízí je nekvalitní a sama jsem také jednou naletěla.

Jak vybělit zuby

Bělící zubní pasty

Jedná se o volně prodejné zubní pasty s bělícím účinkem, které navracejí přirozenou barvu zubu, eventuálně odstraňují skvrny na zubech. Tyto pasty se dají pořídit za cenu do sta korun.

Obsahují částice perlitu a jde o abrazivní metodu bělení. To znamená, že pasta jemně obrušuje usazeniny na zubech a tím dochází nejen k bělení, ale také k důkladnému čištění.

 

Bělící pudry

Také se jedná o volně prodejné zubní pudry, které obsahují nízkou koncentraci účinné látky karbamid peroxid. Tyto zubní pasty mohou pomoci při dosažení lepší bělosti. Aplikace by měla být i několikrát denně, po dobu několika týdnů. Určitě i pudry stojí za vyzkoušení, už minimálně pro jejich šetrnost k zubní sklovině.


Bělící sety pro domácí použití

Bělící set určený pro domácí bělení. Jemně a efektivně bělí zuby a při tom nedráždí dásně. Je možné jej používat i při vyšší citlivosti zubů. Přípravek odstraňuje organické zabarvení zubů a mělo by je udržovat hezky bílé. Současně by měl přípravek posilovat sklovinu. S tímto mám asi nejlepší zkušenost.

 

Bělící pero

Bělící pero je určeno k rychlému domácímu bělení zubů. Pero využívá dvoufázovou proceduru, díky které posiluje zubní sklovinu. Bělící pero by mělo být bezpečné pro zuby a dásně a komplexně vylepšuje hygienu ústní dutiny. S tímto však osobní zkušenost nemám.

 

Jak vybělit zuby  – co jíst a čemu se vyvarovat

 

Co jíst Co nejíst
okurka cukrovinky, sladkosti, slazené nápoje
obyčejná nesycená voda červené víno
jablko káva
jahody čokoláda
hruška příliš kyselá jídla a pití

 

A jaké jsou Vaše zkušenosti a rady k tomu, jak vybělit zuby.


Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

One thought on “Jak vybělit zuby

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>