Jak vybrat notebook

Jak vybrat notebook

Jak vybrat notebook

Je to možná měsíc, co jsem se rozhodla udělat si radost a pořídit si nový notebook. Jelikož to není zrovna malá investice a nechci za rok kupovat další, rozhodla jsem se zjistit si, co nejvíce věcí. Mým cílem bylo vybrat notebook v rozmezí 9 000 – 16 000.

Pokud řešíte podobné dilema a nevíte, kde a jak vybrat notebook, snad Vám následující návod pomůže.

Hned na počátku hledání jsem věděla, že důležité je si uvědomit k čemu bude notebook sloužit. Jestli půjde o herní dělo nebo klasickou uživatelskou práci, jako word, excel, brouzdání a samozřejmě facebook :) Na tom bude ve výsledku závislý výběr a samozřejmě také cena.

Při bližším zkoumání jsem došla k názoru, že notebooky můžu rozdělit do následujících kategorií s tím, že cena je pro mě prioritou číslo jedna. Jak jinak :)


Jak vybrat notebook – Levné notebooky

Za levné notebooky můžeme považovat ty s cenou do 9 tisíc. Do této ceny se dá sehnat naprostý základ vhodný pro začátečníka a nenáročného uživatele.  Ale pozor i v této kategorii jsou velké rozdíly, alespoň se na tom shodují všechny testy, které jsem procházela. Tady jsem neřešila ani tak HW výbavu, která je u všech obdobná, ale hlavně kvalitu zpracování, velikost displeje a celkově kvalitu. Nestojím přece o to, aby mi něco odešlo po půl roce. Sami dobře víte, jak je to s reklamacemi.

   Jak vybrat notebook

Jak vybrat notebook – Průměrné notebooky

To znamená notebooky v cenovém rozpětí 9000- 13000. Právě v této řekněme průměrné kategorii jsem hledala ten pravý notebook já. Hledáním a různým porovnáváním jsem strávila několik večerů. Ale musím říct, že se mi to vyplatilo a zatím jsem pořád s mým výběrem spokojená.

V této cenové kategorii se opravdu dá slušně vybrat. Pokud tedy nehledáte herní notebook, to byste si museli hodně připlatit. Nakonec jsem vybrala tento.

Nakonec jsem vybrala tento notebook.

Dívám se, že teď je tak i nějaká slevová akce.

 

Sleva 400 Kč na vše při nákupu nad 10 000 Kč + doprava zdarma

Jak vybrat notebook ? Dívala jsem se hlavně na velikost a kvalitu disku, displeje, rychlost procesoru, kvalitu grafické desky, konstrukci, výdrž baterie a také v neposlední řadě design. Jsem přece ženská :)  

Jak vybrat notebook – Dražší notebooky

Do této kategorie, s rozmezím od 13 tisíc bych šla opravdu, pokud by byl některý výrazně lepší nebo bych hrála hry, což nehraju. Tady mohu přidat pouze informace, které jsem vyčetla.

Podle všech testů byste neměli šlápnout vedle, pokud si vyberete některý model od renomované firmy, jakými jsou IBM, Sony nebo Dell. Radila bych vyhnout se Aceru a některým HP.

Tento bych koupila, mít více peněz :)

Kupovali jste v poslední době notebook? Nebo se ke koupi chystáte ? Víte jak vybrat notebook? Podělte se o své zkušenosti :)


About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>