Jak vyčistit lymfatický systém

Jak vyčistit lymfatický systém

Jak vyčistit lymfatický systém

 

Jak vyčistit lymfatický systém – Dnes trošku více specifické téma, ale určitě téma důležité. Protože se již téměř rok snažím žít zdravěji a cítit se dobře, muselo dříve, či později přijít téma, jak vyčistit lymfatický systém.

Lymfatický systém je nesmírně důležitou částí imunitního systému člověka. Když lymfatický systém nefunguje správně, pak se v něm hromadí toxiny a přebytečné tekutiny.  Poté dochází k ucpávání lymfatických uzlin  a tkání, zablokování nebo přetížení. Můžeme tomu zabránit čištěním lymfatického systému.        


Jak vyčistit lymfatický systém – zdravotní obtíže

Nedostatečná funkce lymfatického systému zhoršuje imunitu a může mít různou míru závažnosti. Od nachlazení a bolestmi kloubů po záněty končetin. Zánět může přerůst v některých případech až v rakovinotvorné bujení. Očista lymfatického systému je tedy opravdu velice důležitá a není radno ji podcenit.

   Jak vyčistit lymfatický systém

Jak vyčistit lymfatický systém – zdravá životospráva

Základním předpokladem je zdravý životní styl, to je  zdravý jídelníček, dostatečný pitný režim, pravidelná pohybová aktivita  a další.    

 

Jak vyčistit lymfatický systém – odkyselení organismu

Velké množství kyselinotvorných potravin v potravě postupně vede k překyselení organismu, projevující se častou únavou, bolestmi hlavy nebo migrénami, zažívacími obtížemi, dermatologickými problémy nebo záněty kloubů. Pokud na sobě dlouhodobě pozorujeme některé z těchto příznaků, měli bychom provést odkyselení organismu.     

Jak vyčistit lymfatický systém – jídelníček na odkyselení

Znamená speciální dietu, která vylučuje konzumaci masa, sladkostí, konzervovaných potravin, potravin z mouky, mléka a rafinovaného cukru (bílý cukr). Naopak by se mělo jíst hodně potravin jako tyto: ovoce, zelenina, celozrnné pečivo, brambory, rýže, sójové produkty. V rámci očisty lymfatického systému je důležité zařadit do jídelníčku také některý z účinných detoxikačních prostředků = extrakt ze zeleného ječmene nebo z řasy chlorella. Důležitou složku představuje pitný režim.    

 

Jak vyčistit lymfatický systém –  pitný režim

Měli byste pít pouze neperlivou vodu nebo bylinné čaje, které podporují detoxikaci. Výborným nápojem je také zelený čaj. Těchto tekutin bychom měli vypít až 3,5 litru denně, aby se urychlil odkyselovací a detoxikační proces.

    Jak vyčistit lymfatický systém

 

Jak vyčistit lymfatický systém – pohybová aktivita

K očistě organizmu také výrazně pomáhá pohybová aktivita, která zrychluje metabolismus. Nemusíte přímo běhat, stačí krátká procházka. Také není dobré být ve stresu, ale to přece není dobré nikdy, že ?  

Podělte se také o Vaše rady a zkušenosti s tím, jak vyčistit lymfatický systém.


Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

One thought on “Jak vyčistit lymfatický systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>