Jak vytvořit webové stránky

Jak vytvořit webové stránky

Jak vytvořit webové stránky

 

Jak vytvořit webové stránky – Chcete si vytvořit vlastní webové stránky? Nevíte jak a kde začít? Tak to jste na tom jako já zhruba před rokem. Tehdy jsem nemohla najít komplexní návod, jak zdarma vytvořit webové stránky. Všude jsem narážela na nabídky, samozřejmě placené a ne málo.

Rozhodla jsem se tedy sepsat návod, který pomůže dalším lidem prokousat se tvorbou webových stránek. Konkrétně webových stránek na WordPressu, což je zdarma a asi i nejjednodušší, jak se dočtete v článku.

Není to nic složitého, i já jsem to zvládla – viz. Tyto stránky :)

 

Jak vytvořit webové stránky? Chce to jen čas a trošku peněz, i když ani to není podmínkou.

Podívejme se tedy na jednoduchý návod, jak si vytvořit webové stránky zdarma. Pokud by to přesto nebylo jasné přikládám i video jak si vytvořit webové stránky.

1 – Jak vytvořit webové stránky – registrace domény

Prvním krokem je volba doménového názvu, tedy jak se váš web bude jmenovat – např: jaksetodela.eu . Názvů pro doménu si raději vyberte více, jelikož základní a jednoduché výrazy obvykle již obsazené. Nejlevnější doménu pořídíte ZDE a ceny jsou v rámci pár korun. Doména cz vyjde asi na 150kč, doména eu dokonce na nějakých 65kč na rok. Postup registrace je jednoduchý, systém Vás povede a zvládne to každý za pár minut.

 

2 – Jak vytvořit webové stránky – webhosting

Jakmile máte svou doménu, potřebujete si zřídit webhosting. Webhosting je vlastně něco disk, na který budou vaše stránky nahrány. Cena za webhosting je asi 270kč na celý rok. Nejlepší hosting si můžete zřídit ZDE. Instalace je jednoduchá, ale pokud si nejste jistí s registrací domény, či registrací webhostingu, můžete se podívat na video návod níže.

3 – Jak vytvořit webové stránky – instalace wordpressu

 

Posledním krokem je potom nahrání samotného wordpressu. Zde bude nejlepší pokud se budete řídit přiloženým videem níže. Pokud použijete instalátor aplikací, pak nemusíte řešit řádné FTP a podobně :)


Tak co, pomohl Vám můj návod? Nejlepší na tom je, že opravdu nepotřebujete umět html příkazy ani nic jiného spojeného s programováním. Nyní byste měli vědět, jak vytvořit webové stránky.

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>