vlajka eu

Jak zažádat o dotace EU

V médiích velmi často slyšíme, že byla vypsána nová dotační výzva a lidé teď čekají hodiny ve frontách na úřadech, aby peníze získali. Většinou ale proces žádání o dotaci EU vypadá úplně jinak.

Kdo by nechtěl získat prostředky pro své projekty. Lidé, firmy, a dokonce i orgány státní správy často plánují opravy a investice podle toho, jaký typ dotace se připravuje. Při správném načasování mohou z prostředků Evropské unie či jiných zdrojů získat miliony korun.

Jak vyhledat dotace EU

Bez ohledu na to, zda jste člověk, firma či pracujete jako státní úředník, prvořadým úkolem při získávání dotace je nalezení odpovídajícího dotačního titulu. Jednotlivci mají v tomto směru výhodu, protože o prostředcích pro ně se často mluví a programy získávají atraktivní názvy, například Dešťovka.

U ostatních typů žadatelů je hledání programů a hlídání všech potřebných termínů často mravenčí práce. Naštěstí existují společnosti poskytující dotační poradenství, které mohou na vypsání potřebného titulu včas upozornit.

Jak sestavit úspěšnou žádost o dotaci

Úspěšná žádost o dotaci EU musí být sestavena dle pokynů, reprezentovat projekt financovatelný z dané dotační výzvy a samozřejmě musí být podána včas. Ve většině případů jsou součástí žádosti o financování posudky, odborná stanoviska a další potřebné náležitosti. Připravené dokumenty je třeba doručit na příslušný úřad co nejrychleji. Zvláště u atraktivních dotačních titulů se prostředky vyčerpají dříve, než je stanoveno termínem ukončení příjmu žádostí.

Pokyny pro zpracování žádosti a příslušných posudků jsou vždy uvedeny u daného dotačního titulu, respektive výzvy. Zvláště u projektů pro firmy a státní správu však bývají velmi komplikované a časově náročné. Proto je třeba projekt zpracovat v dostatečném předstihu.

logo midaconsulting

Se zpracováním žádosti o dotace EU může firmám i orgánům státní správy pomoci specializovaná společnost MIDA Consulting, která má se získáváním prostředků mnohaleté zkušenosti.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>