Jak zrušit povinné ručení

Jak zrušit povinné ručení

Jak zrušit povinné ručení

 

Jak zrušit povinné ručení – Dnešní článek se věnuje tématu, které nejspíš zase tolik lidí nezajímá, i když by mělo. O zrušení povinného ručení a přechodu k jiné společnosti nabízející povinné ručení jsem začala vážně přemýšlet až ve chvíli, kdy jsem se od známého dozvěděla, kolik přeplácím a že stejnou službu pro moji fabijku bych dostala o několik stovek levněji.

Co ale není až tak prosté, je zrušení povinného ručení. Ono to samozřejmě dává smysl, s každým odchodem přichází pojišťovna, zprostředkující povinné ručení, o Vaše peníze. Já se ale výzev nezalekám a tak přicházím s návodem, jak zrušit povinné ručení a v dalším článku s návodem, jak najít nejvýhodnější povinné ručení.

Úvodem je potřeba říct, že výpověď pojištění může provést pouze pojistník nebo jím pověřená osoba s plnou mocí.

Výpověď pojistné smlouvy je nutné vždy zaslat písemnou formou s vlastnoručním podpisem a požadovanými doklady, které jsou uvedeny níže u jednotlivých možností výpovědí. Jak zrušit povinné ručení?

 

Jak zrušit povinné ručení – Možnosti zrušení povinného ručení

 

Zrušení povinného ručení ke konci pojistnému období

Pojistné období u povinného ručení je ve většině případů jeden rok. Na konci stanoveného období se smlouvy automaticky obnovují a Vy máte nárok v tento den smlouvu vypovědět. Jedinou podmínkou pro zrušení povinného ručení je zaslání výpovědi minimálně šest týdnů před koncem pojistného období.

Výpověď dohodou

Povinné ručení je možné ukončit také po dohodě s pojišťovnou. Pojistitelé přistupují velmi neradi na tento způsob. Což je jasné, přicházejí o peníze.

 

Výpověď z důvodu změny smlouvy (navýšení pojistného na povinném ručení)

V případě, že nesouhlasíte se změnou pojistného, máte právo ukončit povinné ručení do jednoho měsíce od data oznámení o navýšení pojistného ručení.

 

Jak zrušit povinné ručení

Výpověď do dvou měsíců od uzavření smlouvy

Další možností je zrušení povinného ručení bez udání důvodů do dvou měsíců od data uzavření smlouvy.

 

Výpověď z důvodu změny vlastníka vozidla

V tomto případě povinné ručení končí dnem zasláním kopie smlouvy o prodeji a písemnou výpovědí povinného ručení zaslanou pojistiteli.

 

Výpověď do 3 měsíců od nastalé pojistné události

Pokud nejste spokojeni se způsobem vyřízení pojistné události, můžete do tří měsíců od data pojistné události smlouvu vypovědět.

 

Výpověď z důvodu vyřazení vozidla z evidence

Vozidlo můžete vyřadit buď trvale, nebo dočasně. Vždy však musíte pojišťovně společně s výpovědní smlouvou předložit důkaz o  vyřazení vozidla z evidence vozidel.

 

Ukončení z důvodu odcizení vozidla

Pokud Vám bylo vozidlo odcizeno a majitel nechce nadále nést odpovědnost. Zde je nutné žádost podat písemně s přiloženým protokolem o odcizení vozidla od Policie.

 

Ukončení při on-line sjednání do 14 dnů od uzavření povinného ručení

Ze zákona máte možnost odstoupit od sjednaného pojištění ve lhůtě 14 dnů. Pokud je již pojištění v běhu, má pojišťovna nárok na poměrnou část pojistného za období, které bylo pojištěním pokryto.

Jaké jsou vaše zkušenosti se zrušením povinného ručení.

About Miska Miska

One thought on “Jak zrušit povinné ručení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>