UMG9039-Vyrobte-si-drzak-na-vlasove-sponky-a-manikuru-uvodni

Kam se sponkami? Vyrobte si magnetický držák na sponky i manikúru

Také doma v koupelně často lovíte sponky do vlasů? Když jsou nasypané v krabičce nebo dóze, je jejich vyndávání nepraktické. A času je málo, hlavně ráno. Jak si to usnadnit? Vyrobte si na zeď nalepovací magnetický držák na sponky i potřeb na manikúru. Je to snadné, podívejte se na návod v článku.

K výrobě magnetického držáku sponek je potřeba jen pár věcí:

Nic dalšího nepotřebujete. Výroba držáku je snadná. Můžete si jej nalepit třeba na obkladačky vedle umyvadla. Bude držet i na stěně s omítkou. Ale když si pak rozmyslíte, že chcete mít magnetický držák jinde, bez poškození omítky dolů asi nepůjde. Z obkladaček by měl jít sundat snadno.

Postup výroby magnetického držáku na sponky a výbavy na manikúru

1) Nejdříve si na zdi v koupelně, nejlépe na obkladu, naměřte, jak má být magnetický držák dlouhý. Očistěte místo hadříkem, aby nebylo mastné od kapiček oleje nebo od krému. Čím delší budete držáček mít, tím více sponek a dalších drobných kovových potřeb se na něj vejde. Třeba vám bude stačit délka 30 centimetrů.

Zároveň si na zdi tužkou nebo fixou vyznačte linku, ke které držák nalepíte, aby byl hezky rovně. Linku buď můžete naměřit od podlahy, anebo se dá použít i vodováha. Víte, že se dá vodováha nainstalovat i do mobilu?

2) Magnetické lepicí pásky se dodávají v metráži. Před nalepením si pásku zkraťte na požadovaný rozměr. Aby měla okraje rovné, je lepší si nejprve nakreslit na zadní stranu linku a podle ní pásku ustřihnout. Jde to i běžnými nůžkami.

UMG9039-Vyrobte-si-drzak-na-vlasove-sponky-a-manikuru-1

3) Teď z magnetické lepicí pásky sejměte ochrannou fólii a nalepte ji na připravené místo na obkladu. Dejte pozor, aby byla nalepená rovně.

Tip: Pokud máte pásku delší, hodí se vám k rovnému nalepení pomocník. Každý z vás chytne pásku na jedné straně, malinko napnete a opatrně přiložíte ke stěně. Nakonec pásku vyhlaďte třeba hadříkem.

A je to! Magnetický držák sponek je hotový.

UMG9039-Vyrobte-si-drzak-na-vlasove-sponky-a-manikuru-2

Pozor: Nikdy k samolepicí magnetické pásce nepřikládejte silné neodymové (stříbrné) magnety, mohlo by dojít k demagnetizaci pásky. Jestliže chcete ke zdi přicvaknout magnety, použijte na nalepení kovovou samolepicí pásku, na které magnety dobře drží.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>