Kdy si udělat těhotenský test

Kdy si udělat těhotenský test

Kdy si udělat těhotenský test


Kdy si udělat těhotenský test  – Otázka, kterou asi někdy řešila každá z nás. Těhotenský test si udělejte v případě, že máte podezření, že byste mohla být těhotná. To je jásné. Měl by se dělat co nejpozději, aby byl výsledek co nejvíce správný. Kdy si udělat těhotenský test  ?

Mělo by to být ideálně dva až tři týdny od pohlavního styku, protože v tuto dobu je nejoptimálnější hladina hCG v moči a krvi a správnost výsledku by měla být tímto zaručena.

Těhotenský test nelze udělat dříve, než sedmý den po početí. Pro jistotu po otestování počkejte další týden a znovu si test udělejte, tak aby se výsledek potvrdil, a pak už nezbývá, než jít na vyšetření k lékaři.

Velice často se také doporučuje udělat si více těhotenských testů od různých výrobců, ale pokud si na testování vyberete vhodnou dobu, výsledek by Vám měl spolehlivě dosvědčit i jeden test.

1) digitální těhotenský test

2) GM test – okamžitý výsledek

3) přesný těhotenský test blue

 

Obecně se doporučuje dělat těhotenský test cca dva až tři dny ode dne, kdy Vám vynechá menstruace.

Nedočkavost se v tomto případě nevyplatí, přestože některé těhotenské testy inzerují, že je možno je udělat už i pátý den od pohlavního styku. Tak brzy ještě hladina hCG nevroste, proto byste mohli mít těhotenský test falešně negativní, či pozitivní. Určitě se vyplatí počkat na více zaručený výsledek. Někdy se totiž může stát, že je těhotenský test pozitivní, ale poté přijde menstruace, protože se vajíčko neuchytilo.

Každopádně  není nikdy od věci navštívit gynekologa, který Vás vyšetří a podá Vám ten nejspolehlivější výsledek.

Nyní byste již měli vědět, kdy si udělat těhotenský test .

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

9 thoughts on “Kdy si udělat těhotenský test

  1. Pingback: Jak otěhotnět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>