rc-model-making-608086_640

Když chtějí sourozenci každý svůj RC model!

Když chtějí sourozenci každý svůj RC model!

RC modely jsou ideální pro všechny děti. Proč? Všechny děti je milují, zabaví se s nimi na hodně dlouho dobu a s přehledem vyženou všechnu nudu ze svých pokojíčků. Jedná se o modely na dálkové ovládání, kterými jsou vrtulníky, auta, letadla, rakety, ale i pavouci, stonožky a další modely. Modely na dálkové ovládání jsou nejčastějším dárkem pro děti. Ať už jsou Vánoce nebo slaví děti narozeniny, RC modely vždy najdou své využití v rukou dětí, ale i dospělých. U RC modelů můžeme často vidět, že dárek původně pro malé děti se déle zdrží u tatínka, který neustále zkouší jeho jízdní vlastnosti a pořád to ještě není ono. Důležitá je však společná zábava a spousta smíchu, který RC modely nakonec přinesou.

RC modely jsou oblíbeným dárkem pro děti. Co však dělat, když chtějí sourozenci každý svůj RC model? Jednoduše jim ho kupte, pokud ovšem byli hodní. Pozor si však dejte na výšku frekvencí daných modelů. Celá problematika RC modelů spočívá právě v odlišné frekvenci. Sourozenci obvykle sdílejí stejný pokojíček a pokud by každý z nich dostal RC model se stejnou frekvencí, mohla by nastat situace, kdy by se modely navzájem rušily. Pořádná jízda by tak nebyla možná ani s jedním kouskem. Při nákupu RC modelů o nichž víme, že je budou děti používat současně, musíme myslet na jejich rozdílnou frekvenci. Jeden model tak koupíme s frekvencí 27MHz a druhý s frekvencí 40MHz. Nebo oba modely koupit na WIFI 2,4 Ghz. Zde je nutno dodat, že rozdílné frekvence nemají rozdílný vliv na jízdní vlastnosti modelu. Pouze zajistí, že dva modely v jedné místnosti se nebudou navzájem rušit.

Mnoho rodičů již zažilo ten pocit, kdy si natěšené děti z obchoďáku přinesly RC modely. A aniž by si svlékly bundu a zuly boty, už, už trhají krabice na cáry. A je to tady! Okamžik, kdy se má rozjet jejich RC model! Jenže ouha! Vypadá to, že autíčka nefungují! Něco je špatně. Maminka rychle zkouší vyměnit baterie, jenže těmi to nejspíš nebude. Celá záhada nefungujících RC modelů se vyřeší, jakmile přijde tatínek z práce. Ten se většinou V RC modelech vyzná, proto ví, že RC modely je třeba kupovat s jinou frekvencí pokud s nimi děti chtějí jezdit současně.

RC modely autíček a jiných vozidel pro děti jsou většinou k zakoupení ve dvou frekvencích a to ve frekvenci 27 a 40 MHz. Proto se při koupi dvou modelů pro vaše děti nezapomeňte přesvědčit, že je jejich frekvence odlišná. Jedině tak se vyhnete vyčítavým pohledům dětí ve smyslu “proč to autíčko nefunguje?” a ušetříte si zpáteční cestu do obchoďáku.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>