jaksetodela.eu_ergo_cz_uvodni

Když zaměstnanec způsobí škodu, uhradí to pojišťovna. Jak na to?

Žádný zaměstnanec není bezchybný, proto je potřeba myslet na pojištění. Škoda vzniklá v zaměstnání není rozhodně nic neobvyklého. Protože tyto situace nelze žádným způsobem zcela eliminovat, jsou pro tyto účely k dispozici pojišťovací produkty, které nás dokáží ochránit. Chrání jak samotného zaměstnance, tak zaměstnavatele. V článku se podíváme na to, jak postupovat při sjednání takového typu pojištění a na co je potřeba si dávat pozor.

1) Zhodnoťte riziko

Nejprve je potřeba zvážit, jaká rizika jsou spojena s konkrétním zaměstnancem. Míra rizika u všech zaměstnanců totiž rozhodně není stejná. Jsou tu zaměstnanci s menší nebo větší zodpovědností a chyby těchto zaměstnanců často nebývají srovnatelné. Zejména pokud je začneme promítat do finanční škody. Zásadní rozdíly v míře rizika jsou zpravidla mezi:

  • Běžným zaměstnancem
  • Zaměstnancem obsluhujícím stroje nebo využívajícím firemní vůz

Pro tyto dvě skupiny zaměstnanců často pojišťovny nabízejí různé varianty pojištění. Příkladem může být ERGO pojišťovna, která nabízí své pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. V další části návodu se proto podíváme na to, jak si vybrat konkrétní pojistku pro daného zaměstnance na základě vyhodnocení míry rizika.

2) Zvolte vhodnou variantu pojištění

Pojišťovna ERGO nabízí běžnou variantu pojištění označenou jako Standard, která je vhodná pro drtivou většinu zaměstnanců. Pokud zaměstnanec využívá služební vozidlo, je tady varianta Řidič. Nejvyšší kategorie pojištění je určena zaměstnancům, kteří využívají služební vozidlo také pro soukromé účely. Zde samozřejmě násobně roste riziko škody. Pro takové zaměstnance je určena varianta Řidič PLUS.

jaksetodela.eu_ergo_cz_01

3) Uzavřete smlouvu

Když máte vybráno, jakou variantu pojištění pro konkrétního zaměstnance zvolíte, tak ve většině případech se vyplatí, aby byly smlouvy pro zaměstnance uzavřeny hromadně. Lze tak totiž získat i množstevní slevu. Samozřejmostí ale je, že se může každý zaměstnanec pojistit také individuálně.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>