Kryoterapie

Kryoterapie – aneb troufnete si na léčbu mrazem?

Kryoterapie – aneb troufnete si na léčbu mrazem?

 

Zatímco saunu a pobyt v teplém prostředí zná snad každý a každý jej minimálně jedenkrát za život dobrovolně absolvoval, dojde-li řeč na kryoterapii, většina lidí neví, co si pod tímto pojmem vlastně představit. Kryoterapie – neboli léčba mrazem – může při pravidelném absolvování změnit celý váš život, ačkoli se jedná o zhruba tříminutový zážitek. Pohráváte si s otázkou, k čemu je dobrý pobyt ve studené komoře? Odpověď je jednoduchá: na všechno! Kryoterapie se používá předřevším při léčbě pohybového aparátu, kožních či dýchacích problémů, ale i mnoho dalšího. Chcete-li vědět více, nenechte si ujít následující řádky!

 

Léčba mrazem, při které se budete smát

 

Říká se, že se po pobytu v kryokomoře budete smát. Rozhodně ne proto, že by na vás místo mrazivého vzduchu byl vypouštěn veselý rajský plyn. Dobrá nálada a úsměv na tváři je způsoben vyplavenými endorfiny – tzv. hormony štěstí – díky kterým budete hýřit vtipem a optimismem. Pokud tedy o návštěvě kryokomory  uvažujete, doporučujeme vám objednat se na ranní hodiny – budete mít skvělý start do nového dne!

Kryoterapie

Kryoterapie

Jak vypadá návštěva polária?

 

Kryoterapie je vhodná pro každého, kdo netrpí závažnou nebo chronickou chorobou. V první řadě vás čeká vyplnění dotazníku a změření krevního tlaku. Následně se odeberete do šatny, kde se svlečete jen do potřebného – do polária  je totiž vhodné chodit co nejméně oblečení. Důležité je však chránit části těla, která by vlivem suchého vzduchu mohla podlehnout omrzlinám – prsty, nos, brada a ušní boltce. Na své tři minutky v kryokomoře budete čekat v předsálí, kde byste se neměli nechat vyděsit hodnotou stupňů na teploměru – v poláriu bývají teploty od -110 °C do -160 °C.

 

Tři minutky v kryokomoře

 

Do kryokomory vstoupíte v teplých ponožkách, spodním prádle a ochraně na okrajových částech těla. Na nohy vyfasujete dřeváky, kterými si zpříjemníte tříminutové pochodování v poláriu. Ačkoli se 3 minuty zdají jako krátká doba, věřte, že jakmile se ocitnete v mrazu, bude vám i tento krátký čas připadat jako mrazivá věčnost. Pro Ty z Vás, kteří by t ochtěli vyzkoušet, můžete využít slevy na vstupném zde.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>