Nedostatek testosteronu

Nedostatek testosteronu může být příčinou nízké sexuální touhy

Nedostatek testosteronu je příčinou nízké sexuální touhy

 

Nedostatek testosteronuMužský pohlavní hormon známý jako testosteron ovlivňuje chuť na sex a jeho nedostatek je tak jednou z možných příčin, proč muži nejeví zájem o sexuální aktivitu. Jeho hladina v mužském těle nejdříve graduje a poté klesá společně s rostoucím věkem. Nejvyšší hladinu testosteronu mají muži v časné dospělosti a tato hladina se snižuje postupem času. Ačkoli je tento projev přirozený, pokud má muž nedostatek testosteronu, s největší pravděpodobností se to projeví nechutí k jakékoli sexuální činnosti. Nedostatek testosteronu však má i další projevy a my si na ně v dnešním článku blíže posvítíme.

 

Nedostatek hormonu a dopady na lidské tělo

 

Nechuť k sexu nebo jakémukoli intimnímu sbližování se rozhodně není jediným důkazem toho, že mužské tělo pociťuje nedostatek pohlavního hormonu. Ano, ztráta chuti k sexu je prvotním příznakem, ale je i řada dalších projevů:

 

 

  • Únava

 

 

Ačkoli únava může být způsobena i jinými faktory, nízká hladina testosteronu v těle je rovněž jedním ze spouštěčů těchto problémů. Celkový úbytek energie se následně chtě nechtě projeví jak v osobním, tak i pracovním životě a může být pro muže a jeho život značně komplikující.

 

 

  • Deprese

 

 

Nedostatek testosteronu v těle způsobí náladovost, podrážděnost, potíže se soustředěním a může být příčinou depresí. Muž, kterému chybí pohlavní hormon, je náchylnější ke špatné náladě, může být přehnaně výbušný a může reagovat agresivně.

 

 

  • Zmenšení varlat

 

 

Viditelnou změnou na mužském těle může být v období, kdy bude mít nedostatek mužského pohlavního hormonu, zmenšení varlat. Ty testosteron produkují již od osmého týdně věku dítěte již v matčině děloze, a pokud nefungují správně, zmenší se. Pokud to dojde až do extrémů, může dojít k poškození pohlavních orgánů.

 

 

  • Svalová hmota

 

 

Aby muž dokázal nabrat svalovou hmotu, potřebuje k tomu testosteron. Pokud jej nemá, může dojít k jejich zmenšení a naopak se mužům mohou zvětšit prsa nebo může dojít ke změně jejich tělesné váhy.

 

Nic však není ztraceno, existují způsoby, jak zvýšit hladinu testosteronu. Můžete zkusit asi nejoblíbenejší přípravek na zvýšení hladiny testosteronu nebo zkusit změnit životní styl. Srovnání přípravků na udržení a zvýšení hladiny testosteronu v těle si můžete přečíst ZDE.

Hodnocení
Hodnotil
Honza Král
Datum
Produkt
díky za článek, dobré vědět..
Hodnocení
5

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

5 thoughts on “Nedostatek testosteronu může být příčinou nízké sexuální touhy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>