Nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení – V dnešním článku s finanční tématikou bych se ráda podívala trošku hlouběji na výběr povinného ručení. Jak jsem psala v jednom z mých předešlých článků, jsou zde velké rozdíly jak v cenách, tak také v krytí případných škod. Pokud byste chtěli přejít k pojišťovně jiné, jako já, můžete se podívat na tento článek, který by Vám pomoci s přechodem k jiné, výhodnější pojišťovné, která je pro vaše povinné ručení tou nejvýhodnější.

Asi každý si vybírá povinné ručení podle jiných kritérií. Většina se nezabývá nabídkami jednotlivých pojišťoven a zkrátka si své povinné ručení sjedná u nejbližší pojišťovny (Což byl také můj případ donedávna). Někdo zase preferuje jen jednu oblíbenou pojišťovnu a tam uzavírá všechna pojištění, aniž by zjišťoval, jaké možnosti nabízí konkurence.

Třetí skupinou jsou lidé, kteří vědí, že v nabídkách povinného ručení jsou značné cenové rozdíly. Tito lidé si chtějí nejprve vše porovnat a rozmyslet, která z nabízených možností je pro ně ta nejlevnější.

 

Nejlevnější povinné ručení – Co vše má vliv na výpočet povinného ručení

Pro výběr toho nejlepšího a nejlevnějšího povinného ručení potřebujete samozřejmě znát informace o Vašem vozidle – skoro všechny tuzemské pojišťovny mají základní sazby rozdělené podle objemu motoru vozidla v kubických centimetrech.

Zde platí pravidlo, čím vyšší objem, tím dražší povinné ručení. Přímá úměra zde však neplatí.

Další důležitou částí při výběru nejlevnějšího povinného ručení jsou údaje o délce předešlého pojištění a počtu způsobených pojistných událostí, z nichž se počítá výše bonusu, to je slevy na povinném ručení.

Nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení – Jak poznat nejvýhodnější povinné ručení

Mohlo by se zdát, že nejvýhodnější povinné ručení se pozná podle nejnižší ceny. To znamená nejlevnější povinné ručení. To však nemusí být vždy pravda. Ono se totiž může se stát, že částku, kterou ušetříme na platbách pojistného, přeplatíme za odtah nepojízdného vozidla, který by u jiné volby povinného ručení provedla asistenční služba zadarmo. To platí především u dnes oblíbených nízkonákladových povinných ručení, kde je cena sice nejnižší, ale množství asistenčních služeb je minimální, nebo jsou tyto služby vypuštěny úplně.

Nejlevnější povinné ručení – Nejlevnější / nejvýhodnější povinné ručení

Nižší cena povinného ručení z pravidla znamená také nižší limity pojistného krytí. Vyšší limity za škody způsobené na majetku cizích osob dává dostatečnou ochranu například v případě zavinění rozsáhlé nehody, kde může dojít například k významné ekologické škodě. V těchto případech nemusí nejlevnější povinné ručení znamenat finálně konečnou úsporu.

 

Tuzemské pojišťovny z pravidla nabízejí tři odstupňované varianty pojistných limitů, u kterých si můžete jejich cenové rozdíly velmi rychle porovnat například prostřednictvím formuláře níže.

Cena povinného ručení je pro 80% motoristů nejdůležitějším faktorem při výběru tohoto pojištění. Cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho faktorů, které potřebujeme pro přesné srovnání. Jedná se o tyto parametry (kubatura, výkon, rok výroby, bydliště a věk klienta) a další jako počet bonusů, počet splátek apod.

Povinné ručení je vyžadováno zákonem a musí si ho sjednat každý majitel motorového vozidla, v opačném případě mu hrozí pokuta, nebo v tom horším případě platba mnohamilionové částky za škody, které způsobí při dopravní nehodě.

Pokud si zvolíte nejlevnější povinné ručení na trhu, musíte bohužel počítat s omezenými službami a základními limity plnění.

Tato úměra ale neplatí naopak. Pokud je povinné ručení nejdražší, neznamená, že nabízí ty nejlepší služby.

Každopádně před tím, než si povinné ručení sjednáte, porovnejte si nabídky různých dostupných tuzemských pojišťoven, nejlépe pak v nějakém nezávislém porovnávacím formuláři, ať zbytečně nepřeplácíte.

 

Nejlevnější povinné ručení – Porovnání


U které pojišťovny máte sjednané povinné ručení vy ? Kde jste vybrali nejlevnější povinné ručení ?

 

Nejlevnější půjčka – podívejte se na srovnání.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>