pigeon-3320396_640

Rekonstrukce střechy v jazykové škole

Historické budovy vyžadují po čae svého užívání obnovu nebo rovnou celkovou rekonstrukci. Zub času nahlodává vše, podlahy, zdi, omítky, okna i střechy. Zvláště ty části budov, které jsou vystaveny přímým povětrnostním vlivům, trpí nejvíce. Jako první začne na historických budovách trpět střecha. Je to dáno tím, jaké materiály se používaly jako střešní krytina v době postavení této budovy.

Střechy historických budov, třeba škol nembo jiných vzdělávacích institucí, jsou velice namáhané. Na střešní krytinu svítí slunce, prší na ni, pada na ni sníh a trí také zatíkáním vody a mrazem. Jako vtzorovou ukázku rekonstrukce střechy a střešní krytiny jsme vybrali práci na jazykové škole v Ostravě.

 

Střecha a střešní krytina pro jazykovou školu

První tázka je – jaká je vhodná střešní krytina pro střechu jazykové školy? Částečně lze výběr vhodné střešní krytiny pro jazykovou školu zúžit pohledem na historicou podobu školy. Je jasné, že bude třeba zachovat dochovaný vzhled střechy jazykové školy.

Jako vhodný materiál byl zvolen pozinkovaný plech – plechová střešní krytina – s imitací. Tato nová střešní krytina splní nejen vysoké estetické požadavky vedení jazykové školy na novou sřechu, ale splní také všechny technické parametry pro střešní krytiny na veřejné – školní – budově.

Samotná výměna střešní krytiny na jazykové škole v Ostravě by měla co nejméně narušit chod školy. Vzhledem k náročnosti plánovaných prací bylo zahájení prací na rekonstrukci střechy naplánováno na začátek prázdnin. Věříme, že práce na nové střeše dopadnou úspěšně a žákům jazykové školy přinese větší pohodlí při studiu jazyků.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>