pop-up-gazebo-1070231_640

Rozdíl mezi altánem a nůžkovým stanem či párty stanem

Víte, jak se liší altán od nůžkového či klasického párty stanu? Slovo altán je v dnešní době často zaměňované. Altán je spojen s představou pevné stavby ve většině z dřevěných trámů a s pevnou střešní krytinou, těmto stavbám také říkáme pergoly.

Párty stan či nůžkový stan

Skládací párty stany si představujeme v podobě pevné konstrukce stanu složené ze zásuvných nebo natrvalo spojených trubek pomocí nýtů umožňující točivý pohyb jeho částí, kterým říkáme nůžková konstrukce. Jako střecha pak slouží plachta s různou gramáží, což je tloušťka plachty, která určuje, zda je stan vhodný proti slunci nebo dobře odolá dešti a poryvům větru. Tato řešení mají velké výhody, neboť se dají snadno složit i rozložit a v přenosné tašce přenášet prakticky kamkoliv, kde je možné je postavit. Vyžadují rovný povrch a lze je vybavit i dřevěnou podestou.

Výhody i nevýhody

V dnešní době se vyrábějí také profesionální řešení vhodné pro celoroční instalace. Při volbě levných párty stanů je nutné je hlavně kvůli většímu větru rozebrat a uklidit. Rozdíl mezi klasickými párty stany a nůžkovými stany opatřenými nůžkovou konstrukcí je zejména v kvalitě a ceně. Nůžkové stany jsou sice dražší než klasické párty stany, snadno se skládají i rozloží, konstrukce jsou lehké, stabilní a mají delší životnost. Klasické párty stany jsou zase cenově dostupnější.

Konečný výběr záleží pouze na vás. Pokud spíše právě toužíte po trvalé stavbě, je asi lepší zvolit dřevěnou nebo kovovou pergolu. Tam je ale také třeba řešit pravidelnou údržbu a zjistit, co to obnáší. Pokud zrovna ale hledáte levné přenosné zařízení, vyberte si dostupné prověřené párty stany s klasickou konstrukcí. Jestliže chcete stabilní a zajímavý úkryt s dlouhou životností, s možností rychlého postavení i složení, vyberte si určitě komfort, který nabízí nůžkové stany s lehkou konstrukcí.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>