Škola bezpečné jízdy

Škola bezpečné jízdy

Škola bezpečné jízdy? Investice, která se vyplatí

 

Škola bezpečné jízdy Dopravní prostředky jsou všude kolem nás. Možná i vy patříte mezi každodenní řidiče, kteří silnice brázdí dnem i nocí. Patříte však mezi zodpovědné řidiče? Dodržujete poctivě všechny dopravní předpisy? Navolíte vždy blinkr a máte vždy zaplá světla? Vy možná ano, ale někteří řidiči bývají neohleduplní jak k sobě, tak ke svému okolí. Důsledkem pak často bývají mnohé dopravní potíže a nehody. Naučte se těmto situacím předcházet. Třeba právě se Školou bezpečné jízdy, která vás na tyto momenty připraví!

 

Škola bezpečné jízdy – Co je Škola bezpečné jízdy?

Kurzy takovéhoto rázu naleznete téměř v každém komplexním vzdělávacím, nebo zážitkovém středisku, které vám jistě nabídne k těmto činnostem uzpůsobený a moderně vybavený areál.

Každé takovéto školení probíhá jak na asfaltové části, která bude představovat silnice, tak na speciální terénní část, jenž bude imitovat šotoliny a jiné nerovné povrchy.

 

Škola bezpečné jízdy – Proč takový kurz absolvovat?

Kromě nově nabraných zkušeností má Škola bezpečné jízdy ještě jiné, pro některé řidiče mnohem zajímavější privilegium. Po ukončení vám budou odečteny 3 body z bodového hodnocení řidiče, čímž si můžete zachránit svůj řidičský průkaz. A to je si myslím, docela výhodné.

Na absolvování školení máte ze zákona právo každý kalendářní rok.

 

Škola bezpečné jízdy – Jak kurz probíhá?

 

Celé školení je složeno ze dvou částí – teoretické a praktické.

Na teoretickou část je vyhraněno přibližně tři a půl hodiny, kdy se seznámíte především s novinkami v zákoně č. 361/2000 sb. Poté vás čeká obeznámení se s bodovým systémem. Nakonec spolu s ostatními účastníky a instruktorem proběhne otevřená diskuze na příslušná témata.

Praktická část bude trvat kolem tří hodin a vy si postupně osvojíte hned několik znalostí. Například:

Ovládání vozidla při vyhýbacím manévru, krizovém brzdění.

Otestování vlastností vlastního vozidla a pneumatik na kruhovém cvičišti.

Poznání vlastní reakční doby pomocí světelné signalizace.

Školitel vás také provede kontrolou technického stavu vašeho vozidla.

 

Jaké podmínky musíte vy a vaše vozidlo splňovat, abyste byli ke zkoušce připuštěni?

 

Tak v první řadě si v příslušném středisku musíte kurz zarezervovat.

Dále nesmíte mít na kontě žádný 6-ti nebo 7-mi bodový přestupek.

Nutný je výpis z bodového hodnocení řidiče, který není starší 3 kalendářních dnů a nesmí obsahovat více jak 10 trestných bodů.

Školení bude probíhat ve vašem vlastním voze. V případě absence si musíte vozidlo zapůjčit z půjčovny. Vaše auto také musí být čisté a zbavené všech hrubých nečistot.

 

Po absolvování kurzu obdrží každý účastník potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy, které má platnost 30 dnů ode dne vydání.

Pokud má řidič nějaké trestné body, tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě.

 

Projdete-li školením Bezpečné jízdy, tak nejenom, že si budete moci zachránit právo na řízení svého osobního vozu, ale především také získáte takové zkušenosti, o kterých jiní řidiči mohou jen snít.

Znalosti, které vám budou vtlouknuty do hlavy určitě jen tak nezapomenete a budou vás provázet při každé sebekratší jízdě do supermarketu.

A bude jen malá pravděpodobnost, že to budete právě vy, kdo zapříčiní nějakou dopravní nehodu.

Proto neváhejte a tento kurz absolvujte. Je to investice, kterou neprohloupíte.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>