Vázání kravaty návod

Vázání kravaty návod

Vázání kravaty návod

 

Vázání kravaty návod – Dnešní téma přichází trošku pozdě, protože plesová sezóna již pomalu končí. Nicméně důvod pro nošení kravaty nejsou jen plesy a proto jsem zde s návodem, jak uvázat kravatu.

Byla jsem docela překvapena, kolik mých kamarádů si nedokáže uvázat kravatu, přitom to není vůbec složité. Podívejte se sami na následující návod, jak si uvázat kravatu. A kdyby to i přesto nebylo jasné, přidal jsem zde i video návod. Kdyby se někomu nechtělo článek číst a učit se vázat kravatu, může se mrknout zde a pořídit si kravatu, tak zvanou “bez práce” :)

 

Nejdříve si vyberte jednu ze tří možností jak uvázat kravatu. Každý typ vypadá trošku jinak a je jen na Vás, který si zvolíte.  Doporučuje se volit uzel dle límečku na košili, na úzký límec použijte uzel long a na otevřený límec používejte uzly širší.
K uvázání kravaty je potřeba vědět, jak udělat správně uzel. Existuje mnoho druhů uzlů, které se v současnosti využívají. Mezi nejoblíbenější druhy vázání uzlů patří uzel Windsor, Uzel poloviční Windsor a Uzel Manhattan.

Druhy uzlů pro vázání kravaty


Uzel Windsor –  vázání kravaty návod

Je vhodný především pro košile, které mají široký límec. Jedná se o jednoduchý a zároveň velmi praktický uzel.


Vázání kravaty návod – textově

Širší konec by měl být o 30 centimetrů delší nežli jeho užší část. Širší konec překřižme přes užší. Poté je nutné provléct širší konec kravaty skrz oko, které vzniklo v předchozím postupu. Poté jej vnější stranou vyveďme ven, protáhněme širší konec pod úzkým napravo opět skrz oko a opět. Poté stačí přeložit širší část kravaty přes přední část zprava doleva a nahoru skrz oko kravaty. Nakonec již jen stačí širší konec protáhnout dolů skrz uzel v přední části a uzel dotáhnout.

Vázání kravaty návod – video

Uzel poloviční Windsor – vázání kravaty návod

Jedná se o  jednodušší variantu předchozího druhu. Tento typ se hodí pro méně oficiální akce a také pro všechny druhy košil. Pro perfektní vzhled je vhodnější zvolit širší typ kravaty z jemnějšího materiálu.

Vázání kravaty návod – textově

 

Po překřížení širšího konce přes užší se musí přehnout tento konec kravaty zezadu za užší konec. Následně pak přehněme široký konec kravaty směrem nahoru, protáhněme jej okem kravaty, přeložme ho přes užší konec zleva doprava a opět provlékněme okem. Ve finále stačí protáhnout širší konec kravaty spodem skrz uzel v přední části a přitáhnout.

Vázání kravaty návod – video

 

Uzel Manhattan – vázání kravaty návod

Menší uzel, který je velmi snadný na uvázání. Tento typ uzlu se hodí pro košile s úzkým límcem.

Vázání kravaty návod – textově

Širší konec kravaty překřižme přes užší, přehněme ze zadní strany za užší konec, opět jej přeložme zepředu přes úzký konec, protáhněme okem kravaty směrem nahoru. Přidržme předek uzlu prstem a širší konec proveďme skrz přední část uzlu. Vytáhněme prst a utáhněme uzel.

 


About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>