barbecue-1851134_640

Vybíráte venkovní grily? Něco si o nich řekneme

Pokud nemáte vůbec možnost grilovat venku, asi oceníte jednoduchost a praktičnost elektrického grilu. Je ideální ve chvíli, kdy máte opravu strach ze žhavých uhlíků, zapalování a z popílku, který při grilování často poletuje všude kolem. Pro vážné příznivce grilování to ale asi není ono. To pravé ořechové právě pro vás možná bude ani klasický ikonický kotlík na uhlí. Jde o největší klasiku mezi grily. Dáte jej na balkon i na terasu, nebo na zahrádku. Vyrábí se v mnoha barvách a kombinacích a obrovskou výhodou je, že díky prostoru pod tímto grilem nehrozí velké znečištění vašeho okolí popelem.

Plynové venkovní grily

Plynové venkovní grily jsou velmi jednoduché, nemusí se dopředu rozpalovat a nehrozí odletující popel ani jiskry. Postrádá však ono klasické kouzlo při grilování, které vám právě přináší rozžhavené uhlíky, jejich žhnutí a vůni. Z mnoha důvodů je ale opravdu mnohem praktičtější a jednodušší pořídit si gril, který po sobě vůbec nezanechává žádný nepořádek. Pro jejich bezpečnost a snadnou údržbu jej milují zejména rodiny s dětmi. Velkým plusem je i rovnoměrná teplota, která je po celé grilovací ploše. Tyto zahradní grily jsou v současné době hodně žádané.

Skládací grily a přenosné mini grily

Skládací grily, které složíte jako notebook a třeba je strčíte do kufru auta nebo za dveře do sklepa po rozložení připomíná tak trochu krmítko pro divokou zvěř. Je dobrým řešením pro ty, co gril využijí jen někdy a bojují s dostatkem úložného prostoru. Na běžné grilování, časté cestování, na chalupu či chatu vám postačí přenosné mini grily, které jsou srovnatelné s těmi většími. Grilovat maso na nich budete pouze na etapy. Velice chutné grilované maso, ryby, nebo grilovanou zeleninu na nich připravíte ale stejně dobře, jako na těch větších kusech. Pro velké zahrady se vám zase hodí gril s udírnou nebo třeba grilovaní vozík, někdy také nazývaný jako lokomotiva.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>