Bloky

Výroba propisovacích tiskopisů je stále žádaná

Výroba propisovacích tiskopisů je i dnes stále v kurzu. Umožňují totiž velmi jednoduché pořízení několika kopií, aniž byste museli mít k dispozici tzv. kopírák neboli uhlový papír. Jejich funkčnost je spolehlivá, není třeba se obávat toho, že by při pořizování kopií došlo k nějakému zádrhelu, což je jejich nespornou výhodou oproti zmíněnému uhlovému papíru.

Velmi často se za tímto účelem využívají například samopropisovací formuláře. Pokud tedy potřebujete mít k dispozici formulář vyplněný vícekrát než jen v jednom provedení, využijete vlastností samopropisovacího formuláře. Nejste pak nuceni vyplňovat několik listů duplicitně, což šetří váš čas a výrazně zvyšuje efektivitu vaší práce. Na stejném principu fungují například také samopropisovací bloky.

Samopropisovací bloky i formuláře využijete napříč celou společností

Možná vás ani nenapadne, v kolika případech je možné samopropisovací formuláře a bloky využít. Uveďme si několik nejčastějších příkladů. Jedná se zejména o mzdové obálky, výplatní pásky, přepravní doklady, doklady o použití kreditních karet, doklady o korespondenci, objednávkové formuláře, faktury, smlouvy, dodací listy a to jistě nejsou všechny, pouze ty nejfrekventovanější.

Jednoduchý princip je základem úspěchu

Princip fungování propisovacích tiskopisů je relativně jednoduchý. Jejich první list, tedy originál je opatřen tzv. předávací vrstvou, která je na jeho spodní straně. Další papír je natřen tzv. přijímací vrstvou na horní straně a předávací vrstvou na spodní straně. A poslední list je natřen přijímacím nátěrem na jeho horní straně. K samotnému průpisu dojde až při zvýšení tlaku tužky na papíru. Je to v celku jednoduchý systém, co říkáte. Přitom dokáže ušetřit mnoho času, který jste poté schopni věnovat jiným, stejně důležitým činnostem. Samopropisovací bloky a samopropisovací formuláře jsou efektivními pomocníky do všech kanceláří, kde je třeba mít k dispozici kopie nejrůznějších dokladů.

Mohlo by Tě zajímat

About Miska Miska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud nejsi robot - umíš počítat :)

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>